Piłkarski mistrz Polski zrywa współpracę z TVN – mocne słowa władz Legii o liberalnej telewizji

Aktualizacja: 2016-05-18 12:35 pm

Władze klubu sportowego Legia Warszawa zrezygnowały z trwania dalszej współpracy między klubem a stacją TVN. Zakończono tym samym produkcję serialu dokumentalnego „(L)egenda” opowiadającego o klubie, który świętuje 100 lat istnienia. Powodem decyzji jest próba wciągnięcia drużyny w bieżące spory polityczne – uważają włodarze stołecznej Legii.

Zamieszanie jest pokłosiem kłamstwa liberalnych mediów, zgodnie z którym kibice Legii mieli wygwizdać prezydenta Andrzeja Dudę w trakcie finałowego meczu Pucharu Polski. Wobec powtarzania tak nieprawdopodobnych tez w kolejnym meczu stołecznego zespołu z gliwickim Piastem kibice zaprezentowali taki transparent: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik – inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice!”. Po tym wydarzeniu TVN usunął ze swojego portalu wszystkie odcinki serialu „(L)egenda” o stuletniej historii klubu. Wczoraj stacja podała, że zrywa współpracę z klubem, który – zdaniem medium – ma akceptować chuligaństwo. Klub na takie zarzuty nie pozostał dłużny.

„Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A.” – czytamy w komunikacie opublikowanym na legia.com.

Władze Legii miały w sprawie nieprofesjonalnego działania TVN prezentować cierpliwość, która w końcu skończyła się. Jak czytamy w komunikacie, klub nie chciał być wciąganym przez stację w spór polityczny.

„Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem” – stanowczo zakończono tekst oświadczenia.

Źródło: legia.com

MWł

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87536 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]