Organizacja „Voice of the Family” apeluje do Franciszka o wycofanie adhortacji Amoris Laetitia

Aktualizacja: 2016-05-11 11:54 am

Ponad stu obrońców życia i przedstawicieli organizacji prorodzinnych z całego świata poparło apel organizacji „Voice of the Family” skierowany do Ojca Świętego, by wycofał swoją najnowszą adhortację „Amoris Laetitia”, powstałą po Synodzie o Rodzinie.

John Smeaton, współzałożyciel „Voice of the Family” i prezes brytyjskiego Stowarzyszenia Obrońców Dzieci Nienarodzonych (SPUC) podczas Kongresu w obronie życia w Rzymie przedstawił stanowisko w tej sprawie, po wcześniejszej krytyce dokumentu papieskiego, dokonanej przez biskupa Atanazego Schneidera.

Smeaton wskazał na kilka niepokojących fragmentów adhortacji Franciszka dotyczących edukacji seksualnej, o której papież mówi obszernie bez odniesienia do praw rodziców. Równie niepokojące są fragmenty dotyczące braku potępienia cudzołóstwa, a nawet sugerowanie, że akty cudzołożne mogą być „uzasadnione.” Niepokoi także wysyłanie mylnego komunikatu, iż małżeństwo nie jest nierozerwalne.

Zdaniem szefa VOF niemówienie katolikom prawdy o tym, że każdy akt cudzołożny jest zły, pozbawia ich wiedzy potrzebnej do doświadczania prawdziwej wolności, to jest wolności od grzechu. Okazuje również brak miłosierdzia, ponieważ wysyła dzieciom fałszywą wiadomość, iż małżeństwo nie jest nierozerwalne.

Smeaton podkreślił, że takie przedstawianie rzeczy godzi przede wszystkim w dzieci, które będą mieć wypaczony obraz rzeczywistości o życiu mężczyzny i kobiety.

W swoim liście otwartym do papieża założyciel VOF pisze, że osobiście zna „kobiety i mężczyzn, którzy zostali opuszczeni przez małżonków dla innej osoby i albo sami wychowują dzieci, albo im je odebrano.”

„Jeśli ten opuszczony małżonek zobaczy swoją żonę lub męża z nowym partnerem, przyjmującą lub przyjmującego Ciało Chrystusa w Komunii, to do wszystkich, w tym do dzieci dotrze sprzeczna wiadomość, iż małżeństwo mimo wszystko nie jest związkiem nierozerwalnym” – stwierdził Smeaton.

Obrońca życia i rodziny zakończył swój apel do Ojca Świętego, prosząc go, by „uznał poważne błędy zawarte w opublikowanej niedawno adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia, w szczególności te, które doprowadzą do profanacji Eucharystii oraz do szkodzenia dzieciom i wycofał ją ze skutkiem natychmiastowym.”

Źródło: lifesitenews.com

AS

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2016-05-11) -- [Org. tytuł: « Organizacja „Voice of the Family” apeluje do Franciszka o wycofanie adhortacji „Amoris Laetitia”»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87456 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]