Petro Poroszenko złożył hołd UPA

Aktualizacja: 2016-05-9 11:36 am

Petro Poroszenko na spotkaniu z weteranami UPA złożył im hołd i stwierdził, że walczyli oni przeciwko nazizmowi.

Petro Poroszenko spotkał się w Kijowie z weteranami. Byli wśród nich zarówno weterani Armii Czerwonej jak i UPA a także żołnierze walczący na wschodzie Ukrainy z separatystami. Ukraiński prezydent złożył hołd bojownikom UPA a także stwierdził, że Rosja nigdy nie wygrała by II wojny światowej bez pomocy Ukraińców.

Jak więc na tle takich niezaprzeczalnych faktów można mieć czelność, by oświadczać, że Rosja wygrałaby tę wojnę bez Ukrainy? Nie zwyciężyliby bez Ukraińców!-mówił Poroszenko

Weteran ukraińskich formacji powstańczych Stepan Petrasz na spotkaniu z prezydentem powiedział, że UPA nie walczyła z żołnierzami frontowymi Armii Czerwonej bowiem obie strony walczyły z okupantem Ukrainy.

Ukraiński prezydent odniósł się także do toczących się obecnie walk na wschodzie.

Zwycięstwo nad wrogiem będzie możliwe jedynie wtedy, gdy kraj będzie zjednoczony i silny, a obywatele będą wierzyć w ukraińską flagę, herb i hymn– zapewnił Poroszenko.

Censor.net.ua/PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]