Papież Franciszek do Europejczyków: Otwórzcie się na migrantów

Aktualizacja: 2016-05-6 3:54 pm

Papież Franciszek potępił postawę Europy wobec imigrantów mówiąc, że jest “okopała się ona” na swoich pozycjach i wezwał Europejczyków do nie postrzegania emigrantów jako przestępców.

Papież Franciszek wyraził swoje stanowisko podczas ceremonii wręczenia nagrody im. Karola Wielkiego, w obecności najważniejszych polityków w Unii- Kanclerz Angeli Merkel, szefa Europejskiego Banki Centralnego Mario Draghi’ego  a także szefów PE, KE i Rady Europejskiej.

Co się z tobą stało, Europo humanizmu, praw człowieka, demokracji i wolności? Co się z tobą stało Europo- domu poetów, filozofów, artystów, muzyków…– pytał papież Franciszek. Dodał, że Europa, choć zmęczona, nadal pełna jest potencjału i energii i powinna lepiej traktować przybywających do niej uchodźców. Wezwał Europejczyków do otwarcia się na migrantów i nie postrzegania ich jako przestępców i bandytów.

Śnię o Europie, w której bycie migrantem nie jest przestępstwem– zakończył papież.

Reuters/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (06 maja 2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby nie chodziło o biskupa Rzymu, to tego typu przemyślenia i nawoływania należałoby spuenotwać najgorszymi a cały czas wielce zasadnymi inwektywami. Niech sam śni sobie o zislamizowanej Europe ten niszczyciel Kościoła, przyjaciel masonów i wróg chrześcijańskiej tożsamości.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87402 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]