- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Ikea zdjęła “dyskryminujący” napis po interwencji Szwedki. Internauci są oburzeni

23-letnia Beatrice Hurtig uznała, że napis “Więcej miejsca dla ciebie oraz mamy i taty w kąciku rodzinnym” może urazić dzieci, które są wychowywane przez dziadków oraz te których rodzice “nie chcą definiować się w ramach tradycyjnych kategorii płci”. Ikea usunęła napis. Internauci uznali to za zbyt daleko posuniętą poprawność polityczną.

W jednej z restauracji Ikei Szwedka zobaczyła napis “Więcej miejsca dla ciebie oraz mamy i taty w kąciku rodzinnym“. Podczas rozmowie z tabloidem “Expressen” stwierdził, ze może on urazić niektóre dzieci – Wyobraźmy sobie dziecko, które mieszka z babcią; dziecko, które żyje bez któregoś z rodziców; czy dziecko, którego rodzice nie chcą definiować się w ramach tradycyjnych kategorii płci.

Ikea jest dobrym miejscem na spędzanie czasu, więc powinna być dobra dla wszystkich – dodała

Ikea zareagowała i zdjęła tabliczkę. Per Henning z Ikei powiedział: “W Ikei szanujemy wszystkich ludzi i chcemy, by czuli się tu mile widziani“.

Uległość Ikei i reakcja Beatrice Hurtig nie spodobała się wielu internautom. Na forach i portalach społecznościowych pojawiło się wiele negatywnych komentarzy krytykujących zarówno Szwedkę jak i Ikeę. Kobieta skarży się na agresywne komentarze dotyczące jej osoby.

wprost.pl / kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]