Dziennikarz Gazety Wyborczej przerwał wywiad nt. ukraińskich neonazistów

Aktualizacja: 2016-04-26 12:56 pm

Dziennikarz działu zagranicznego Gazety Wyborczej, pytany o ukraińskich neonazistów z Misanthropic Division i ich obecność w szeregach ukraińskich jednostek ochotniczych zdenerwował się i przerwał wywiad z Tomaszem Maciejczukiem.

Tomasz Maciejczuk przeprowadzał wywiad z Bartoszem Wielińskim z działu zagranicznego Gazety Wyborczej. Jak relacjonuje na Facebooku, zaczął zadawać pytania nt. ukraińskiej neonazistowskiej organizacji Misanthropic Division oraz jej udział w wojnie na wschodzie Ukrainy (walczyli oni m.in. w szeregach neonazistowskiego pułku Azow).

„Pan redaktor zamiast odpowiadać na zadawane przeze mnie pytania zaczął mówić o rosyjskiej propagandzie, a także stwierdził, ze fotografie ukraińskich neonazistów mogą być po prostu sfałszowane” – pisze Maciejczuk. Gdy zwrócił dziennikarzowi „Wyborczej” uwagę, że w opublikowanym na portalu wyborcza.pl artykule Anny Pawłowicz nt. Denisa Szubina i Misathropic Division brakuje „wielu istotnych informacji”, „zdenerwowany” Wieliński przerwał wywiad. „Wyprowadzony z równowagi chwycił za moja kamerę i wyłączył ja, po czym szybkim krokiem zniknął z pola widzenia” – dodał..

„To przykre, ze próby zadawania konkretnych i istotnych pytań oraz pokazywanie prawdziwych zdjęć z Ukrainy kończą sie konfliktem i odmowa dalszej rozmowy” – komentuje Maciejczuk. Zaznaczył, że red. Wieliński wykazywał dużo większą ochotę do rozmowy nt. ONR niż ukraińskich neonazistów z Misanthropic Division. „Widocznie temat ONR nie jest tak niewygodny i niebezpieczny jak temat ukraińskich neonazistów, którzy zostali uzbrojeni i wyszkoleni przez Ukrainę oraz wysłani do walki z separatystami” – napisał Maciejczuk. Zapowiedział, że upubliczni nagranie z wywiadu.

Facebook.com / Kresy.pl

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87225 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]