Amerykanie będą nas chronić przed rosyjską propagandą?

Aktualizacja: 2016-04-21 1:28 pm

Amerykanie będą „chronić” polskich obywateli przed rosyjską propagandą i wojną imformacyjną. Do walki w obronie demokracji w naszej części Europy uruchomiono specjalną… stronę internetową – czytamy na portalu cyberdefence24.pl:

Amerykański instytut stworzył portal, który rzuca wyzwanie rosyjskiej wojnie informacyjnej w Sieci rozkładając na czynniki pierwsze fałszywe tropy i wątki suflowane przez machinę propagandową Kremla mediom w Polsce i krajach bałtyckich. To obok działalności hakerów i cyberszpiegów sponsorowanych przez Moskwę najważniejszy front hybrydowej wojny Władimira Putina z krajami należącymi dawniej do sowieckiej strefy wpływów.

(…)

Strona ma służyć jako narzędzie demaskowania i analizy rosyjskiej wojny informacyjnej, której celem są sojusznicy USA w regionie. Platforma będzie dostarczać aktualnych danych na temat metod i technik dezinformacji Kremla w Estonii, na Łotwie i Litwie, a także w Polsce.

Do inicjatywy wciągnięci zostali także europejscy dziennikarze w tym jeden Polak:

Do współpracy z uruchomionym właśnie portalem CEPA nakłoniła czołowych dziennikarzy, ekspertów z organizacji pozarządowych i analityków mediów z Europy Środkowej i Wschodniej. Projektem zarządzają Edward Lucas, publicysta “The Economist”, a zarazem autor głośnych prac pt. “Snowden Operation i “Cyberphobia. Identity, Trust, Security and the Internet”; Anne Applebaum, stała komentatorka “Washington Post” i prywatnie żona Radosława Sikorskiego, a także Peter Pomeratsev, którego książka “Jądro dziwności. Nowa Rosja” ukazała się w ub.r. w przekładzie na język polski. Za monitoring poszczególnych obszarów odpowiadają wieloletni korespondent polskiej prasy na Białorusi Andrzej Poczobut (Polska), Dalia Bankauskaitė (Litwa), Urve Eslas (Estonia) i Mārtiņš Kaprāns (Łotwa).

Według organizatorów przedsięwzięcia uruchomiona strona internetowa to „śmiałe” posunięcie w walce o demokrację:

“Portal symbolizuje śmiały krok na drodze do upowszechnienia transantlantyckich wysiłków przeciwko (rosnącym – przyp. red.) wpływom Kremla w zachodnich demokracjach” – czytamy na stronie infowar.cepa.org.

cs/cyberdefence24.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87193 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]