Katolicki Patriarcha Jerozolimy: Izrael zachowuje się jak reżim teokratyczny!

Aktualizacja: 2016-04-15 9:48 am

Choć Izrael przedstawia siebie jako „świeckie państwo demokratyczne”, to „w rzeczywistości coraz bardziej zachowuje się jak żydowski wyznaniowy reżim wojskowy”. Opinię taką wyraził łaciński patriarcha Jerozolimy abp Fuad Twal przemawiając 14 kwietnia na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie.

Hierarcha zauważył, że po raz pierwszy w historii „mniejszość chrześcijańska żyje państwie żydowskim ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z bycia mniejszością”. Po raz pierwszy też „mniejszość żydowska ma państwo”, w którym jest większością.

Jednak „ta większość nadal zachowuje się, a zwłaszcza broni się tak jakby w rzeczywistości nadal była mniejszością”. Chciałaby żyć „w państwie teokratycznym, inspirowanym Biblią, a nie w państwie świeckim”.

Tymczasem Kościół „porusza się głównie na terenie arabsko-palestyńskim”. Wystawiony jest na konfrontację zarówno z muzułmanami, jak i ze światem żydowskim, „który z jednej strony stanowi nasze korzenie w wierze, z drugiej zaś, politycznej, jest okupantem, tym, kto sprawuje władzę” – zaznaczył abp Twal.

KAI

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=87073 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]