Anglikańscy biskupi do homoseksualistów: często byliście prześladowani i wykluczani przez kościół

Aktualizacja: 2016-04-10 5:21 pm

Biskupi anglikańscy twierdzą, że homoseksualiści są dyskryminowani przez wspólnotę anglikańską. Biskupi napisali specjalny list w którym przeprosili homoseksualistów za domniemane przewinienia.

Przyznajemy, ze często byliście prześladowani i wykluczani przez kościół ze względu na waszą seksualność, że byliście przez kościół źle traktowani, że zmuszano was do ukrywania się i udawania ze względu na przesądy, z którymi musieliście się mierzyć. Żałujemy tej wrogości” – piszą w liście anglikańscy hierarchowie. 

Biskupi poinformowali, że zrobią wszystko co w ich mocy by kościół anglikański uznał małżeństwa homoseksualne. Dodali, że w tej chwili nie mogą jednak przegłosować zmian. Popiera je ponad połowa z nich. Do ich wprowadzenia potrzeba jednak większości 2/3 głosów. 

prostozmostu / kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags: , ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86997 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]