- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Stolica Apostolska powołuje biuro ds. domeny „.catholic”

Watykański Sekretariat ds. Komunikacji powołał biuro o nazwie „.catholic”, które ma zajmować się zarządzaniem domeną internetową o tej samej nazwie. Prawa do niej Watykan uzyskał już w 2013 r. Na czele roboczej grupy 7 techników informatyki stoi były szef sektora IT w Radiu Watykańskim, inż. Mauro Milita.

Inicjatywa ta, wspierana przez Sekretariat Stanu, ma na celu udostępnienie oficjalnego nauczania Kościoła globalnej społeczności Internetu, gdyż to Stolica Apostolska będzie decydowała, kto może posługiwać się tą domeną. Dzięki temu każdy użytkownik wchodzący na adres zakończony „.catholic” będzie mógł być pewien, że ma do czynienia z katolickimi treściami.

tr/ rv, agencia ecclesia, ansa

Za: Radio Watykańskie (06/04/2016)

KOMENTARZ BIBUŁY: Jesteśmy bardzo ciekawi jakie to strony internetowe będą propagowane i oficjalnie podczepione pod domenę .catholic. Tylko czekać jak zaistnieją tam heretyckie teksty, które byłyby potępione przez wszystkich papieży i cały Kościół – aż do rewolucji modernistycznej Soboru Watykańskiego II. Tylko czekać jak pod domeną .catholic zaistnieją jakieś neokatechumenalne i heretyckie eksperymenty z Taizé – dziś propagowane jako w pełni katolickie. Itd, itp.
Słowem – niebezpieczny eksperyment Watykanu, bowiem jeśli będzie to oficjalna lista stron internetowych zatwierdzonych przez Watykan, z zapewnieniem, że “każdy użytkownik wchodzący na adres zakończony „.catholic” będzie mógł być pewien, że ma do czynienia z katolickimi treściami“, to stworzy to jeszcze większe zamieszanie w świadomości odbiorców, szczególnie tych dostatecznie już skołowanych katolików.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]