Waszczykowski: Schnepf przesadził, nie ma antysemickiej nagonki

Aktualizacja: 2016-04-4 12:17 pm

Szef MSZ Witold Waszczykowski krytycznie ocenił internetowe wpisy polskiego ambasadora w USA Ryszarda Schnepfa.

Wcześniej amasador Polski w USA napisał na swoim profilu na facebooku: “W całej tej hecy przypominającej najgorsze momenty w przedwojennej i powojennej historii Polski idzie o odwołanie mnie z funkcji ambasadora w USA. Burząc z mozołem budowany przeze mnie wizerunek Polski tolerancyjnej, bez rasizmu i antysemityzmu“.

Była to odpowiedź ambasadora na artykuł w “Gazecie Polskiej Codziennie”, gdzie przypomniano, że  w latach 50. ubiegłego wieku Maksymilian Sznepf, ojciec obecnego ambasadora Polski w USA, został przez GRU skierowany do służby dyplomatycznej w Waszyngtonie.

Waszczykowski w poniedziałek w Radiu Dla Ciebie krytycznie ocenił internetowe wpisy ambasadora. “Myślę, że przesadził, ponieważ dzisiejsza Polska nie przypomina Polski z ’68 roku, nie ma antysemickiej nagonki, chociaż są ludzie, którzy hejtują” – mówił. Jak podkreślił minister, “trzeba będzie poważnie porozmawiać z ambasadorem, że jednak przesadził“.

Waszczykowski poinformował, że Shnepf nie został dotąd odwołany, ponieważ  “to by wywołało pewne zamieszanie w tej chwili w naszej dyplomacji, w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi i tuż przed szczytem (NATO)“.

“Ale jeśli sytuacja będzie się rozwijać w ten sposób, że z jednej strony będzie ocena ambasadora, że sytuacja wygląda jak przed II wojną światową, jak w ’68 roku, z drugiej strony będzie kontynuowana dyskusja przez jego krytyków, dziennikarzy, (…) to być może trzeba będzie to rozstrzygnąć wcześniej” – podkreślił minister SZ.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86841 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]