Odmówił wynajęcia posiadłości „homonowożeńcom”. Niemiecki sąd nie znał litości

Aktualizacja: 2016-03-31 9:39 am

Mimo, że formalnie Niemcy nie mają prawa, zrównującego związki homoseksualne z małżeństwami, ostatnio sąd okręgowy w Kolonii skazał mężczyznę za odmowę wynajęcia swojej willi parze sodomitów. Najemca musi zapłacić homoseksualistom odszkodowanie z powodu „dyskryminacji” w wysokości 1 tys. 700 euro.

Mężczyzna regularnie wynajmował swoją posiadłość dla nowożeńców. Gdy jednak dowiedział się, że dom miałby być udostępniony homoparze, odmówił podpisania umowy z nimi.

Sąd zarzucił najemcy dyskryminację, stwierdzając, że jego odmowa była nielegalna, a on sam naruszył prawo równościowe. Właściciela wilii oskarżono o „dyskryminację ze względu na orientację seksualną”.

Chociaż Niemcy nie przyjęły prawa, które przyznawałaby szczególne przywileje parom homoseksualnym, to jednak niemieccy urzędnicy rygorystycznie stosują przepisy antydyskryminacyjne UE. Mają one zapobiegać „niesprawiedliwemu” traktowaniu wszelkich mniejszości seksualnych w miejscu pracy oraz w przypadku sprzedaży towarów i usług.

Źródło: thelocal.de, AS.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86809 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]