- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Ataki na kościoły we Francji zakazane w mediach? Telewizja woli mówić o antysemityzmie

Dziennik Ouest France doniόsł, że nieznani sprawcy prόbowali podpalić kościόł w Saint-Christophe de Bois w departamencie Maine-et-Loire. Wandale, najpierw rozbili czerwoną, paląca się obok tabernakulum lampkę. Pόźniej, przy pomocy święcy chcieli podpalić nowopołożoną wykladzinę, oprawione w plastyk teksty modlitw i figurę św.Krzysztofa. Na szczęście nie doszło do pożaru. Świątynię tą starano się już podpalić 2 i 4 czerwca 2014 r. oraz 25 stycznia br.

Z kolei dziennik La Manche Libre doniόsł o ataku na kościόł Sainte-Croix w Saint-Lô. Huligani obrzucili go kamieniami, wybijac dwie szyby. W świątyni było dużo ludzi, chcących przystąpić do spowiedzi Wielkanocnej. Była młodzież z miejscowego, państwowego liceum uczęszczająca na katechezę. Kamienie wpadły do środka kościoła. Probosz, ks. Stéphane Lair złożył skargę na policji.

Natomiast w Mailleroncourt-Charrette (Haute-Saône) dokonano dużych zniszczeń w kaplicy Saint-Léger, chrześcijanina zamordowanego za wiarę w okolicy Arras w 687 r. Złodzieje zdmontowali prawie w całości posadzkę kaplicy wykonaną z płyt wapiennych. Skradli solidne, metalowe drzwi. Zdaniem mera Edith Michelin, w kaplicy nie było cennych zabytkόw. Celem złodziei była chęć zdobycia materiałow budowlanych, ktre mogliby sprzedać bo tanich cenach.

O wydarzeniach tych, podobnie jak dawniej, nie było żanej informacji we francuskiej telewizji, ktόra obecnie prowadzi akcję przeciw antysemityzmowi, emitując filmiki pokazujące fizyczne ataki na Żydόw.

FLC

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]