Kontrowersyjne rekolekcje wielkopostne w poznańskiej szkole. Gośćmi rabin i mufti

Aktualizacja: 2016-03-23 9:06 am

Opacznie rozumiany ekumenizm zatacza coraz szersze kręgi. Podczas rekolekcji w jednej z poznańskich szkół średnich głos zabrał nie tylko katolicki duchowny. Na życzenie księdza katechety zaproszono także islamskiego muftiego i żydowskiego rabina. Powód? Chęć przybliżenia uczniom wyznań nieprzybliżających do Pana Boga.

Organizator kontrowersyjnego międzyreligijnego spotkania w poznańskim Zespole Szkół Zawodowych nr 1, ksiądz Radosław Rakowski, chciał, by rabin oraz mufti mieli okazję podzielenia się z młodymi ludźmi swoimi przemyśleniami oraz odpowiedzenia na pytania. W związku z tym wspólnie z nim poprowadzili katolickie rekolekcje przed Świętami Wielkanocnymi upamiętniającymi Zmartwychwstanie Syna Bożego.

Rekolekcje były okazją nie tylko do nauczania zasad wiary katolickiej, ale także zapoznania młodych ludzi z treściami nie tylko niepotrzebnymi do osiągnięcia zbawienia, ale być może utrudniającymi to. Islam i judaizm odrzucają katolickie dogmaty i – wbrew postępowej prowagandzie – muzułmanie i żydzi nie wierzą w tego samego Boga, w którego wierzymy my. Dodatkowo niektóre interpretacje mahometanizmu odpowiadają rocznie za śmierć dziesiątek tysięcy chrześcijan. 

Przy uzasadnianiu organizacji rekolekcji ks. Rakowski powołał się na słowa papieża Franciszka o dialogu międzyreligijnym, który ma rzekomo budować pokój na świecie. Czy jednak przed Świętami nie powinniśmy sami zbudować pokoju w naszych relacjach z Panem Bogiem? Dopiero taki pokój i poddanie się Bożej Woli pozwoli zapewnić prawdziwe szczęście wszystkim ludziom.

Oprócz kontrowersyjnego „przełamywania stereotypów” i walki z ksenofobią, w trakcie rekolekcji uczniowie mieli też okazję wziąć udział w Mszy Świętej i sakramencie pojednania. To oczywiście poprawia obraz poznańskiego nauczania wielkopostnego.

Źródło: pl.radiovaticana.va

MWł

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86668 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]