Prezydent Czech: Polski rząd ma prawo rządzić, niech Unia zajmie się sobą

Aktualizacja: 2016-03-15 10:15 am

Prezydent Czech: Polski rząd ma prawo rządzić, niech Unia zajmie się sobą

Prezydent Czech wyraził mocne poparcie dla Polski w czasie wizyty Andrzeja Dudy w Pradze.

– Rząd polski powstał w wyniku wolnych wyborów, a w związku z tym ma pełne prawo do realizacji działań, do których otrzymał mandat. (…) UE powinna skupić się wreszcie na swoim zadaniu – ochronie swoich granic – powiedział prezydent Czech Milo Zeman podczas spotkania z Andrzejem Dudą.

– Dziękuje za te słowa – odpowiedział Duda. – Jesteśmy otwarci na współpracę gospodarczą i wymianę gospodarczą. Mamy nadzieję, że będzie się ona rozwijała w każdym zakresie – dodał prezydent Polski.

Duda podkreślił znaczenie Grupy Wyszehradzkiej w rozwiązywaniu  problemów europejskich.

– W ramach Grupy Wyszehradzkiej mówimy jednym głosem. Kryzys migracyjny nie jest rozwiązany i Unia powinna podjąć w tej sprawie odpowiednie kroki. Jeszcze tok temu słyszałem, że Grupa straciła na znaczeniu i trzeba ja odbudować. Wydarzenia ostatniego roku pokazały, że grupa żyje, jest silna i potrafi mówić jednym głosem. To właśnie Republika Czeska ma przewodnictwo w Grupie, które w tym roku przejmie Rzeczpospolita – mówił Andrzej Duda.

wPolityce.pl/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86473 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]