Fasada katedry św. Pawła została wykorzystana jako tło…. dla zawodów Red Bulla

Aktualizacja: 2016-03-10 2:10 pm

Końcem lutego w St. Paul w Minnesocie (USA) odbyło się zakończenie cyklu wyścigów łyżwiarskich organizowanych przez firmę Red Bull. Tło dla wyścigu stanowiła tamtejsza katedra. Rampa stanowiąca początek toru zablokowała Bramę Miłosierdzia, otwartą w związku z Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia.

26 i 27 lutego – w trakcie Red Bull Crashed Ice – łyżwiarze ścigali się w centrum St. Paul po specjalnie przygotowanym w tym celu torze. Start przygotowano na specjalnie w tym celu zbudowanej rampie, zasłaniającej drzwi tamtejszej konkatedry. Organizator imprezy znany jest m.in. z promowania postulatów lobby LGBT, a impreza ta miała miejsce w trakcie Wielkiego Postu.

Rampa została postawiona w taki sposób, że blokowała dostęp do Bramy Miłosierdzia – jubileuszowych Drzwi Świętych, uniemożliwiając wiernym uzyskanie odpustu. Katedra wykorzystała tę okazje do zbierania pieniędzy na remont wschodniej rozety. Imprezę promowało hasło: „Podoba ci się tło, wyślij SMS i przekaż 5 dolarów dla historycznej katedry”.

Austriacka firma Red Bull GmbH znana jest nie tylko z eventów promujących sport. Wspiera także postulatu ruchu LGBT – zaangażowała się w amerykański spór dotyczący zrównania związków tej samej płci z małżeństwami.

Organizatorem tego wydarzenia jest firma Red Bull, produkująca znany napój energetyczny, którego wpływ na organizm człowieka nie jest do końca znany. Firma wspiera bardzo mocno także ruch LGTB. W ramach tego projektu Red Bull wypuścił… specjalną serię napojów izotonicznych „Energize Equality”.

W wydarzeniu wzięli udział duchowni związani z kościołem katedralnym. Swoje poparcie wyraził także administrator diecezji bp Bernard Hebda.

Źródło: cathedralsaintpaul.org/ redbull.com

MR

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]