Szwedzka młodzieżówka chciałaby legalizacji kazirodztwa i nekrofilii

Aktualizacja: 2016-02-24 9:44 am

Młodzieżówka szwedzkich „Liberałów” popiera legalizację nekrofilii i kazirodztwa. Zdaniem jej przedstawicieli, zakaz takich praktyk wynikać ma ze względów estetycznych, a te nie powinny wpływać na legislację. Pomysły te zostały skrytykowane nawet przez własną partię.

Cecilia Johnsson, przewodnicząca Liberalnej Młodzieży w Sztokholmie, skrytykowała obowiązujący w Szwecji zakaz praktykowania kazirodztwa i nekrofilii. W rozmowie z gazetą „Aftonbladet” stwierdziła, że jest to przykładem niewłaściwego wymuszania moralności przez prawny przymus. Dodała, że kryminalizacja kazirodztwa czy nekrofilii nie broni niczyich praw, a jej źródło to „obrzydzenie”. Tymczasem, jak argumentuje Johnsson, prawo państwowe nie powinno zależeć od odczuć.

Według przedstawionych przez członków młodzieżówki propozycji, rodzeństwo powinno mieć prawo do… współżycia płciowego, o ile dokonywałoby się ono za zgodą stron, a ich wiek przekraczałby 15 lat. Do legalności nekrofilii konieczna byłaby zaś wyrażona w testamencie zgoda na użycie ciała do celów współżycia płciowego.

Radykalne pomysły młodzieżówki wywołały ostrą krytykę nawet ze strony przedstawicieli Liberałów. Były poseł z ramienia tej partii stwierdził, że młodzieżówka przedkłada medialność nad rzeczywiste, istotne dla kraju problemy. Zwolenników legalizacji kazirodztwa i nekrofilii określił mianem „przygłupów”. W sprawie wypowiedział się także rzecznik prasowy partii. Podkreślił, że pomysły młodzieżówki nie są oficjalnym stanowiskiem ugrupowania.

Szwedzcy Liberałowie (Liberalerna) popierają między innymi wolny rynek, członkostwo Szwecji w strefie euro i NATO, a także liberalną wersję feminizmu. W parlamencie dysponują 19 miejscami na 349. Przewodniczącym partii jest Jan Björklund.

Źródło: dailymail.co.uk

mjend

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2016-02-24)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=86033 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]