Słowacja nie chce baz NATO na swoim terytorium

Aktualizacja: 2016-02-23 11:16 am

Szef słowackiego MSZ uważa, że stopień zagrożenia nie jest dostatecznie duży by rozmieszczać bazy obcych wojsk na swoim terytorium.

Słowacja nie planuje rozmieszczenia baz sojuszu na swoim terytorium- takie stanowisko przedstawił minister spraw zagranicznych tego kraju Miroslav Lajčák. Szef dyplomacji przyznał jednak, że wzmocnienie wschodniej flanki NATO poprzez rotacyjna obecność jest dobrym pomysłem.

Lajčák spotkał się w Bratysławie z Witoldem Waszczykowskim gdzie dyskutowali o obecności NATO we wschodniej Europie. Szef słowackiego MSZ oświadczył, że jego kraj zamierza podnieść wydatki na obronność by lepiej realizować swoje zadania w ramach sojuszu.

TASS/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (22 lutego 2016)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85997 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]