Rzepliński nie umożliwił nowym sędziom TK udziału w spotkaniu z Komisją Wenecką

Aktualizacja: 2016-02-9 9:42 am

Dziś przed południem rozpoczęło się spotkanie przedstawicieli Komisji Weneckiej z prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim i sędziami TK. Jednak czterem sędziom wybranym przez obecny Sejm nie pozwolono w nim uczestniczyć.

Spotkanie rozpoczęło się dziś przed godziną 11.

„Pan Prezes Andrzej Rzepliński nie umożliwił nam udziału w tym spotkaniu. W ten sposób Komisja Wenecka została pozbawiona możliwości wysłuchania stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zaprzysiężonych w grudniu 2015 r. przez Prezydenta RP, co może wpłynąć na kształt przyszłej opinii” – napisali w liście do Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu oraz ministrów sprawiedliwości i spraw zagranicznych czterej sędziowie wybrani przez obecny parlament: Lech Morawski, Mariusz Muszyński, Julia Przyłębska i Piotr Pszczółkowski.

Wczoraj delegacja Komisji Weneckiej rozmawiała z władzami Sądu Najwyższego, prezydium Krajowej Rady Sądownictwa oraz prezydiami Sejmu i Senatu. Szef delegacji został również przyjęty przez prezydenta Andrzeja Dudę. Z kolei dziś rano odbyły się spotkania delegatów z przedstawicielami organizacji pozarządowych i Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

PAP / gosc.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (09 lutego 2016)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Gdyby ktoś zapomniał, to przypominamy, że prof. Andrzej Rzepliński należał do komunistycznej partii PZPR, a w latach 1970. był nawet II Sekretarzem POP w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Czyli, był komunistą najwyższego lotu, a niestety takowe aparatczyki swoje “naukowe” kariery często bardziej otrzymywali w darze niż sami na nie zapracowywali. Później, w czasie wybuchu Solidarności, wstąpił on do tej popularnej społecznej organizacji, ale czyniło to wielu komunistów badając grunt w nowej rzeczywistości. Gdy ta jednak okazała się mało przyszłościowa, powracali oni do swoich ideowych korzeni – co również w przypadku prof. Rzeplińskiego ma miejsce, gdyż kandyduje on na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich z poparcia Platformy Obywatelskiej. Dzisiaj, w czasie “sporu o Trybynał Konstytucyjny” wielokrotnie publicznie ukazywał swoje stare, zakorzenione niezmiennie lewicowe sympatie.

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85689 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]