Izrael wściekły na sekretarza generalnego ONZ

Aktualizacja: 2016-02-9 9:50 am

Ambasador Izraela przy ONZ wezwał sekretarza generalnego Ban Ki Muna do wycofania się ze swoich słów.

Ban Ki Mun powiedział wcześniej, że źródłem przemocy ze strony Palestyńczyków są “lata okupacji” izraelskiej i podkreślił że “należy do natury człowieka reagowanie na okupację, co często rodzi nienawiść i ekstremizm“.

“Zamiast krytykować Izrael, który z powodu terroru stracił wielu obywateli, ONZ powinna pociągnąć do odpowiedzialności sprawców” – napisał ambasador Izraela przy ONZ Danny Danon, wwyzwając Bana do wycofania się ze swoich słów.

Stanowisko sekretarza generalnego pozostaje jednak niezmienne. Rzecznik ONZ Stephane Dujarric oznajmił w poniedziałek, że Ban podtrzymuje “każde słowo, którego użył”.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85685 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]