Hiszpanie „uzgodnią” płeć czterolatka. Za zgodą sądu Luken zostanie Lucią

Aktualizacja: 2016-02-4 12:07 pm

Sąd w Kraju Basków zgodził się na zmianę imienia – a przy tym i tożsamości – czteroletniego chłopca, który „czuje”, że jest dziewczynką. W swojej rodzinnej miejscowości i w przedszkolu wszyscy mówią już na niego „Lucía”.

Do tej pory w Hiszpanii o sądową zmianę umienia wystąpiło 40 nieletnich, argumentujących wniosek przeżywaniem innej tożsamości płciowej niż metrykalna. W 30 wypadkach sądy na taką zmianę się zgodziły. Czteroletni Luken z niewielkiej gminy Asteasu (prowincja Guipúzcoa) został najmłodszym takim dzieckiem. To także druga taka decyzja w Kraju Basków, pierwsza zapadła w roku 2013.

Zdaniem sędziego zajmującego się sprawą chłopca należy „uzgodnić” jego „rzeczywistość społeczną” z realiami. Zwłaszcza – podkreślał sędzia – że dziecko ma cierpieć na skutek zaburzenia tożsamości płciowej, jak wynika z przygotowanej w tej sprawie ekspertyzy.

Decyzję ogłosiło stowarzyszenie rodzin dzieci transseksualnych Chrysallis, domagające się uproszczenia całej procedury sądowej. Co więcej, stowarzyszenie w wydanym komunikacie podkreśla, że tożsamość płciowa dziecka została ustalona „błędnie” ze względu na… posiadanie męskich narządów płciowych, podczas gdy wyraża ono żeńską tożsamość.

Źródło: elpais.com

mat

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85609 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]