Koncesje na poszukiwanie metali w rękach obcego kapitału

Aktualizacja: 2016-01-26 1:31 pm

Poseł PiS Mariusz Orion Jędrysek był pionierem koncepcji wydobywania gazu łupkowego. Dziś już jako wiceminister alarmuje w sprawie koncesji na poszukiwanie rud metali.

Wiceminister wiceminister środowiska i główny geolog kraju prof. Mariusz Orion Jędrysek twierdzi, że ponad 80% powierzchni koncesyjnej na poszukiwanie metali znajduje się już w rękach obcego kapitału. W dodatku jak ostrzega koncesje poszukiwawcze zostały wydane w ten sposób, że praktycznie oznaczają automatyczne pozyskiwanie koncesji eksploatacyjnych przez obce podmioty. W czasie konferencji prasowej w swoim ministerstwie Jędrysek stwierdził – “Niektóre z tych koncesji zostały wydane – w mojej opinii – w sposób zupełnie sprzeczny z interesem Skarbu Państwa”. Jak konkretyzował chodzi o koncesje na poszukiwanie rud miedzi, srebra oraz metali ziem rzadkich. Jak przykład podawał “kuriozalną” decyzję o przyznaniu praw do złoża miedzi Bytom Odrzański kanadyjskiej spółce Leszno Copper a nie państwowemu KGHM.

radiomaryja.pl/kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=85454 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]