Kolejny eurokrata uderza w suwerenność Polski! Chce zmusić do „przestrzegania unijnych wartości”

Aktualizacja: 2015-12-28 9:30 am

Antypolska histeria w Brukseli trwa nawet mimo świątecznej przerwy w obradach europarlamentu. Były premier Belgii Guy Verhofstadt, dziś europoseł, wzywa Unię do wyciągnięcia wniosków z lekcji węgierskiej i „użycia swoich instrumentów” przeciw polskiemu rządowi!

Verhofstadt jest dziś szefem frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim. Na swoim Facebookowym profilu podsumował – w charakterystyczny dla polskich histeryków oraz zagranicznych polityków pozostających na bakier z edukacją – działalność polskiego parlamentu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.

„Jak tylko prawo to wejdzie w życie, Trybunał zostanie usunięty z listy demokratycznych (instytucji) kontrolnych” – stwierdził. Rząd Prawa i Sprawiedliwości Belg nazwał… „narodowo-socjalistycznym”. Dodał, co już nie musi być przekłamaniem, że „Jarosław Kaczyński próbuje zawrócić Polskę z drogi demokracji liberalnej”. Tak jakby dogmatem demokracji było, że musi być ona liberalna.

Verhofstadt skompromitował się jeszcze bardziej pisząc: „Biorąc pod uwagę determinację Władimira Putina w próbach zniszczenia europejskiej jedności i rządów prawa, obecny polski rząd wykonuje tę pracę za niego”. Co jednak najważniejsze, europoseł wzywa Unię Europejską, by „użyła swoich instrumentów” aby „wymóc przestrzeganie europejskich wartości” i by „wspierać społeczeństwo obywatelskie”. Stwierdził przy tym, że gdy do władzy na Węgrzech dochodził Victor Orban, Unia zrobiła za mało i teraz nie może powtórzyć tego błędu.

Minister Mariusz Błaszczak, szef MSW jest oburzony słowami belgijskiego europarlamentarzysty. Stwierdził, że warto by wysłać mu podręcznik historii, skoro nie wie, co to są rządy narodowo-socjalistyczne.

Źródło: wPolityce.pl

kra

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84875 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]