Orban: Unia nie będzie decydować o składzie etnicznym Węgier

Aktualizacja: 2015-12-26 10:06 pm

Viktor Orban zapewnił, że jego kraj nie jest antyislamski. Stwierdził natomiast, że nikt obcy nie ma prawa decydować o tym, jaki jest skład etniczny Węgier.

Orban odpowiedział na zarzuty mówiące o tym, że Węgry są krajem antyislamskim.

Rząd docenia wartość, jaką wnosi na Węgrzech tutejsza społeczność muzułmańska, oraz uważa, że jej przedstawiciele respektują obowiązujące prawo – stwierdził . – Cieszymy się, że na głównej ulicy Budapesztu są sprzedawcy kebabów – dodał Orban.

Nie zmienia to jednak faktu, iż niedopuszczalne są obce ingerencje w relacje społeczne na Węgrzech.

Nikt nie może wymagać od Węgier zmian w kulturalnym i etnicznym składzie węgierskiego społeczeństwa – powiedział Orban.

Dlatego Budapeszt nie godzi się na narzucanie poszczególnym państwom kwot imigrantów.

Węgry nie mogą zaakceptować proponowanego przez UE systemu kwot rozdzielania uchodźców między państwa, ale nie wyklucza to udziału kraju w późniejszej, rozsądnej i sprawiedliwej debacie o unijnym systemie kwot – mówił Orban.

Pierwszym krokiem na drodze do rozwiązania kryzysu musi być, zdaniem węgierskiego premiera, uszczelnienie zewnętrznych granic Unii.

Dopóki Europa nie będzie w stanie ochronić swych zewnętrznych granic, nie ma sensu dyskutowanie o losie napływających osób – stwierdził.

PAP/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84856 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]