- Bibula – pismo niezalezne - https://www.bibula.com -

Kaczyński: jeśli ktoś myśli, że zrobi tutaj Majdan, to się głęboko myli

Lider PiS odnosząc się do demonstracji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji powiedział, że przeciwnicy rządu nie mają co liczyć na „polski Majdan”.

W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl lider PiS zapytany o to, czy działania KOD i jego zwolenników mogą zablokować działania nowego rządu przypomniał, że w 2011 roku demonstracja zorganizowana przez jego partię zgromadziła ponad 100 tys. osób. Czym ówczesna władza „tak bardzo znów (się) nie przejęła”.

„A więc spokojnie. Jest demokracja, wbrew temu co oni głoszą, nie jest w najmniejszym stopniu zagrożona. Demonstrować wolno, to czasem powoduje jakiś bałagan, ale to jest cena demokracji, którą całkowicie akceptujemy. Nie ma więc żadnego poważnego problemu” – stwierdził Kaczyński.

„Natomiast jeśli ktoś myśli, że zrobi tutaj Majdan, to się głęboko myli. My sobie damy radę, mamy wielki program społeczny” – dodał polityk.

Na pytanie, czy gdyby jednak do tego doszło, to odbyłby się prorządowy „kontr-Majdan”, odpowiedział:

„Jestem przekonany, że kontr-Majdan byłby wielokrotnie większy. Chcielibyśmy jednak tego uniknąć, z tego względu, że nam nie chodzi o żadną konfrontację. Nam chodzi o taką sytuację, która w ciągu roku czy dwóch przekona bardzo dużą część społeczeństwa, nawet tych dziś nam bardzo niechętnych, że lepiej żyć w Polsce, którą rządzimy my”.

Kaczyński dodał, że  wprowadzane obecnie zmiany są potrzebne dla poprawy jakości życia publicznego, a także po to, „by Polacy nie byli przedmiotem nieustannej manipulacji”. Zaznaczył, że do tego potrzebne są media publiczne, przekazujące „prawdziwy obraz rzeczywistości”.

wPolityce.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (22 grudnia 2015)