Czy można upaść niżej niż Nowa Zelandia? Nadchodzą „Spaghetti-małżeństwa”

Aktualizacja: 2015-12-17 3:56 pm

Jak poinformowała „New Zealand Gazette” organizacja określająca się mianem kościoła latającego potwora spaghetti uzyskała w Nowej Zelandii prawo do zatwierdzania małżeństw.

Odpowiedzialny w Nowej Zelandii za urząd rejestrujący małżeństwa, narodziny i zgony Jeff Montomery, wydał zgodę tej organizacji na zatwierdzanie małżeństw.

Dla podjęcia przez urząd tej kuriozalnej decyzji – zgodnie z obowiązującymi w tym kraju przepisami – kluczowe okazały się przepisami, które zezwalają na rejestrowanie małżeństw organizacjom rozpowszechniającym wierzenia religijne, przekonania filozoficzne oraz humanitarne. Jak  stwierdził Montgomery: „Nie osądzamy trafności tych przekonań”.

Amerykański fizyk – Bobby Henderson – wymyślił Latającego Potwora Spaghetti jako kpinę z religii. Pomysł podchwycili wojujący ateiści z całego świata.

W Polsce grupa „potwora spaghetti” nie jest wpisana do rejestru kościołów i związków wyznaniowych. Wniosek spotkał się z odmową Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. To „parodia religii”, uznał resort.

Źrodło: kopalniawiedzy.pl
luk

[Photo:] By Ricardo Hurtubia from Santiago, Chile (touched by his noodly appendage) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84668 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]