Parlament Europejski zszokowany pomysłem debaty o stanie demokracji w Polsce

Aktualizacja: 2015-12-8 8:47 am

Wielu eurodeputowanych jest szokowanych planem debaty o stanie demokracji w Polsce. Jak donoszą reporterzy, nie ma w tej sprawie nawet jednomyślności wśród europosłów PO-PSL.

Na znak protestu – zbojkotuję tę debatę -zapowiada w rozmowie z dziennikarką RMF FM w Brukseli eurodeputowana z grupy socjalistycznej (SLD) Krystyna Łybacka. 

Rzeczywiście to byłby precedens, bo nawet publiczna krytyka Węgier i polityki Victora Orbana nie odbyła się na wniosek opozycji węgierskiej – powiedział dziennikarce RMF FM wieloletni urzędnik PE.

Polski naród jest dumny i nie lubi, gdy wynosi się wewnętrzne sprawy na zewnątrz, a tym bardziej, gdy inne kraje nas pouczają. Dla Polaków byłoby to nie do zniesienia – stwierdziła Krystyna Łybacka. – Byłam np. świadkiem, gdy Martin Schultz zapowiedział, że chce ukarać Marine Le Pen i wszyscy mu klaskali, a jednak mój kolega, francuski socjalista – nie klaskał – opowiada Łybacka. – Nie wyobrażam sobie także, żeby Niemcy wystąpili przeciwko swojemu rządowi na forum Parlamentu Europejskiego – dodaje eurodeputowana SLD.

rmf24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (08 grudnia 2015)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84470 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]