Włochy: Biskup niewpuszczony do szkoły z uwagi na politykę multi-kulti

Aktualizacja: 2015-12-7 12:06 pm

Arcybiskup Sassari Paolo Atzei nie został wpuszczony do jednej ze szkół podstawowych na włoskiej Sardynii. Chciał odwiedzić uczniów przed Bożym Narodzeniem, ale dyrektorka uznała, że byłoby to niezgodne z zasadami promowanego przez placówkę multukulturalizmu.

Jedna ze szkół podstawowych w sardyńskim Sassari nie zgodziła się, by przedświąteczną wizytę złożył w niej arcybiskup archidiecezji Sassari, obejmującej całą Sardynię, Paolo Atzei. Sam hierarcha ma być według włoskiej agencji prasowej SIR oburzony decyzją kierownictwa placówki. Powiedział, że odwiedził już w swoim życiu niezliczone szkoły, często pod krytyczną obserwacją ich dyrektorów, ale, jak przekonywał, „nigdy nie dawał instrukcji co do wiary katolickiej, a chciał jedynie spotkać się z uczniami, by ich poznać”.

Według włoskich mediów, dyrektor szkoły Patrizia Mercuri porozumiała się najpierw z radą nauczycielską, by uznać wreszcie, że 73-letniego arcybiskupa wpuścić do szkoły nie można, bo klasy są zbyt mocno wielokulturowe. Możliwe będzie więc jedynie spotkanie uczniów z arcybiskupem poza murami szkolnymi, na przykład w kościele, przy jednoczesnym uczestnictwie rodziców w spotkaniu. Dyrekcja wyjaśniła, że poprzez wpuszczanie hierarchy do szkoły nie chce narażać na szwank wrażliwości niekatolickich uczniów. Sam arcybiskup dowiedział się o wszystkim dopiero wówczas, gdy wybierał się już do szkoły.

W szkole San Donato znaczną grupę stanowią muzułmanie. Jak ujmują to włoskie media, „na 250 dzieci 122 nie wyznaje wiary katolickiej”. Media piszą o placówce jako o „wzorze integracji i multikulturalizmu”.

Dyrektor placówki, Patrizia Mercuri, przekonywała, że jej szkoła chce „prowadzić dialog” z arcybiskupem oraz szeregiem miejskich instytucji społecznych celem budowania pokojowej koegzystencji lokalnej społeczności.

kath.net / „La Nuova Sardegna” / PCh24.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84439 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]