Skarżyła się na nękających ją imigrantów. Mer wyrzucił ją z mieszkania!

Aktualizacja: 2015-12-7 12:02 pm

Nadine Guerlach – ­ mieszkająca w pobliżu tzw. „Nowej Dżungli” w Calais –  ­ od długiego czasu skarżyła się na nękanie przez nielegalnych imigrantów. Merostwo, będące właścicielem nieruchomości, problem lekceważyło. Podobnie policja. W końcu kobieta postanowiła nagłośnić sprawę. Merostwo postanowiło ją wyrzucić z mieszkania!

Nadine Guerlach, poirytowana bezczynnością władz i służb porządkowych, ­ nagrała i opublikowała w Internecie film, w którym przedstawiła własną sytuację. Tym razem władze postanowiły zareagować… wyrzucając kobietę z zajmowanego dotąd mieszkania. Zostanie ono przekazane Francuskiemu Biuru Imigracji i Integracji, rozpatrującemu wnioski o azyl polityczny.

Merostwo w liście skierowanym do Nadine Guerlach napisało: „Władze miejskie chcą odzyskać mieszkanie nr 99, mieszczące się przy ulicy Gravelines”, twierdząc, że takiepostępowanie jest zgodne z prawem mówiącym, iż mieszkanie ma zostać zwolnione w każdej chwili. Nieruchomość ma zacząć służyć… rozwiązywaniu problemów imigrantów.

Nadine Guerlach wynajmuje to mieszkanie od dekad, ale dla ratusza stała się ona lokatorem niewygodnym i postanowił się jej pozbyć. Na portalach społecznościowych mobilizują się rodziny protestując przeciw decyzji władz miasta. – Mieszkam w tym domu od ponad 40 lat. Tu jest cała moja przeszłość, nie chcę opuszczać tego miejsca, nie ruszę się stąd – deklarowała zrozpaczona kobieta.

Wielu mieszkańców Calais zapowiedziało, że będzie fizycznie utrudniało eksmisję.

FLC

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84437 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]