Moskwa: ks. Czaplin w sprawie tzw. ruchu LGBT

Aktualizacja: 2015-12-2 11:17 am

Ks. Wsiewołod Czaplin przewodniczący synodalnego Wydziału [z] Patriarchatu Moskiewskiego ds. Kontaktów Kościoła ze Społeczeństwem wezwał do przeciwstawienia się wpływom organizacji LGBT. Dążą one, jak się wyraził, do zniszczenia moralności oraz do zmniejszenia populacji świata.

Ks. Wsiewołod Czaplin podkreślił, że Rosja potrzebuje nie zmniejszenia, ale wzrostu demograficznego. Jego zdaniem działają tutaj organizacje skupione w tzw. ruchu LGBT, opierające się na pseudonaukowych ideologiach, a nastawione na zwalczanie tradycyjnych wartości, rodziny, na propagowanie aborcji, nowych związków podszywających się pod rodzinę, próbujących w szkołach wprowadzać swoiście rozumiane wychowanie seksualne. Owe organizacje, otwarcie działające w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, obecnie swoją działalność przykrywają hasłami o przeciwstawianiu się przemocy w rodzinie. Według ks. Czaplina te hasła nie mają usprawiedliwienia w rzeczywistości, gdyż rodzina nie jest, jak się propagatorom LGBT wydaje, miejscem szczególnie nasilonej przemocy. Oficjalny przedstawiciel patriarchatu moskiewskiego wezwał do zdecydowanego przeciwstawienia się tym organizacjom, wskazując na ich pseudonaukową argumentację, mającą korzenie w ideologii marksistowskiej lub okultyzmie, a szkodzącą społeczeństwu.

W. Raiter, Moskwa/ rv

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84372 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]