Chińskie media: Polska najważniejszym partnerem Chin w Europie

Aktualizacja: 2015-12-2 8:54 am

Chińskie media bardzo pozytywnie oceniają wizytę prezydenta Dudy i z uznaniem wypowiadają się o Polsce jako ważnym partnerze Chin.

W chińskich mediach zauważono, że Duda wybrał ich kraj jako pierwszy w Azji, do którego udał się po rozpoczęciu kadencji. Zwrócono również uwagę, że spotkania prezydentów Polski i Chin nieprzypadkowo były o wiele dłuższe niż zaplanowano. Interpretują to jako pozytywny sygnał ze strony Pekinu.

Jak zauważa dziennik „China Daily”, pośród krajów naszego regionu Polskę łączą z Chinami najsilniejsze relacje gospodarcze. Zacytowano również wypowiedź Andrzeja Dudy, którego zdaniem Polska może stać się centrum logistycznym na trasie tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku (projektu „One Belt One Road”), jak również „ambasadorem” relacji pomiędzy Chinami a Europą Środkową i Wschodnią, jak również UE.

Chinadaily.com.cn / gazeta prawna.pl / Kresy.pl

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84347 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]