Rosyjski dziennik oskarża USA w związku z zamachami w Paryżu

Aktualizacja: 2015-11-14 9:14 pm

Rządowa Rossijskaja Gazieta w artykule „Rzeź w Paryżu nadeszła nie ze Wschodu, lecz z Zachodu” oskarża USA o przyczynienie się do „straszliwej rzezi” w Paryżu.

W nadtytule komentarza i materiałów, w tym również zdjęciowych, na temat serii zamachów w stolicy Francji napisano:„geopolityka USA doprowadziła do wybuchu na Bliskim Wschodzie i – w ślad za tym – w Paryżu”.

 „Amerykanie bez refleksji wtargnęli na cudze tereny postanowiwszy przerobić je na swój ład. Pretekst zawsze ten sam: demokracja, obalanie dyktatur. A metody do tego wybrano straszne: przewroty, krew, najgorsze bestialstwa” – pisze Nikołaj Dołgopołow w samym komentarzu. Wypomina USA atak na Irak i zarzuca wyszkolenie „terrorystów”, którzy obalili Saddama Husajna.  Stwierdził o nim, że „w żadnym razie nie można było nazwać demokratą, lecz za którego rządów w Iraku utrzymywała się pewna równowaga”.

Dołgopołow wypomina Waszyngtonowi również „awanturę” w Libii, niepowodzenie w Afganistanie oraz „niezrozumiałe maniakalne dążenie do obalenia rozsądnego el-Asada”. Zastanawia się również, „dokąd dalej ruszy horda terrorystów?”. Zaznacza przy tym, że „terroryzm dzięki zastrzykom finansowym, przeznaczanym na walkę z Syrią i jej prezydentem, nabrał sił i pieniędzy”.

Na zakończenie autor pyta: „Co zrobić? Czy połączyć z nami siły w walce z terroryzmem, czy czekać na wskazówki z dalekich Stanów, od dalekiego od nas i naszych problemów prezydenta Obamy?”

Rg.ru / rmf24.pl / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84159 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]