Amerykański bombowiec B-52 przeleciał blisko chińskich sztucznych wysp

Aktualizacja: 2015-11-13 11:12 am

Amerykański bombowiec strategiczny B-52 przeleciał w pobliżu tzw. chińskich sztucznych wysp na Morzu Południowochińskim. Mimo wezwań chińskich kontrolerów nie przerwał lotu.

Z jego załogą skontaktowali się tamtejsi kontrolerzy ruchu lotniczego, ale maszyna USA kontynuowała swą misję bez przeszkód.

„Nasze B-52 cały czas wykonują loty w międzynarodowej przestrzeni powietrznej w tej części świata” – powiedział rzecznik Pentagonu Peter Cook, który nie był jednak pewien, kiedy lot miał miejsce. Przyznał, że chińscy kontrolerzy usiłowali skontaktować się z załogą bombowca, który mimo to kontynuował swój lot.

Z kolei rzecznik Pentagonu komandor Bill Urban powiedział, że w ostatniej myśli w nocy z 8 na 9 listopada, bombowce przeleciały „w rejonie” wysp Spratly, nie naruszając jednak strefy w promieniu 12 mil morskich od nich.

Agencja Reuters, powołując się na przedstawicieli sił zbrojnych USA twierdzi, że jednostki morskie i powietrzne USA i Chin regularnie nawiązują łączność, gdy operują blisko siebie na wodach azjatyckich.

Waszyngton utrzymuje, prawo międzynarodowe nie zezwala na rozciąganie suwerenności państwowej na sztuczne wyspy, usypane nad podwodnymi rafami. Z kolei chińskie MSZ ostrzegło, że Pekin „nigdy nie pozwoli żadnemu państwu na naruszanie chińskich wód terytorialnych i przestrzeni powietrznej na Wyspach Spratly w imię ochrony wolności żeglugi i przelotów”.

Reuters.com / PAP /TVP.info / abc.net.ua / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (13 listopada 2015)

KOMENTARZ BIBUŁY: Amerykańskie elity sprawujące władzę w Waszyngtonie – te jawne i ukryte, wewnętrzne i z innych stron świata… – prowokują do wojen, wspierają walczące strony, wzniecają konflikty światowe, manipulują poprzez uległe im media, rozpowszechniają największe moralne zarazy – słowem są dzisiejszą egzemplifikacją tego czym określano jako Imperium Zła. Bo ta Ameryka właśnie, dzisiaj, poprzez działalność swoich elit i bierność ogłupionego społeczeństwa, stała się siedzibą Szatana.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84131 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]