- Bibula – pismo niezalezne - http://www.bibula.com -

Kard. Marx ubolewa, że Kościół…. za późno zaczął walczyć ze „zmianami klimatycznymi”

Kard. Reinhard Marx – znany m.in. z forsowania na synodzie o rodzinie propozycji, by udzielać Komunii świętej rozwodnikom żyjącym w ponownych związkach – zaangażował się w nową sprawę. W promowanie tzw. pakietu klimatycznego.

Podczas paryskiej konferencji z udziałem przedstawicieli episkopatów krajów UE, hierarcha stwierdził, że zmiany klimatyczne i kryzys uchodźców to dwa największe wyzwania stojące przed Europą. Dodał, że państwa UE muszą zająć jednolite stanowisko w sprawie uznania tzw. długu ekologicznego, jaki mają do spłacenia wobec biedniejszych krajów. Kard. Reinhard Marx, pełniący m.in. funkcję przewodniczącego Konferencji Episkopatów UE, zaznaczył, że „absolutnie konieczna jest solidarność europejska” w celu zwalczania skutków rzekomego globalnego ocieplenia.

W związku ze zbliżającymi się negocjacjami w Paryżu, konferencja biskupów europejskich ma opublikować ekspertyzę proponującą konkretne działania w zakresie zmian klimatu. Ekspertyza trafi do negocjatorów, którzy zgromadzą się w Paryżu pod koniec miesiąca na kilkudniowe negocjacje w sprawie przyjęcia tzw. pakietu klimatycznego.

Europejscy i amerykańscy duchowni zorganizowali szereg imprez promujących ostatnią encyklikę papieską „Laudato Si” i propagujących modę na ekologię. Hierarchowie ściśle współpracują z przywódcami innych religii świata. Marsze, konferencje i seminaria odbywają się z udziałem żydowskich, buddyjskich, protestanckich i islamskich liderów.

W środę Francuska Rada Muzułmanów wydała oświadczenie wzywające wyznawców islamu do mobilizacji w celu „ochrony naszej planety”. Kard. Marx ubolewał, że Kościół stanowczo za późno podjął działania, propagujące rozwiązania na rzecz ochrony klimatu.

Źródło: cruxnow.com, AS.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]