Prezydent nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości. Nie będzie też marszu „Razem dla Niepodległej”

Aktualizacja: 2015-11-4 9:26 am

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski poinformował Polską Agencję Prasową, że prezydent Duda nie skorzysta z zaproszenia na tegoroczny Marsz Niepodległości. Nie będzie również marszu „Razem dla Niepodległej”, zapoczątkowanego przez Bronisława Komorowskiego.

Prezydent zrezygnował z wprowadzonej przez jego poprzednika formy obchodów, czyli marszu „Razem dla Niepodległej”. Nie skorzystał z zaproszenia na „Marsz Niepodległości” organizowany przez środowiska narodowe.

„11 listopada w tym roku jest obchodzony przez pana prezydenta zgodnie z tradycją” – powiedział Kolarski.

Prezydent Duda weźmie udział w mszy świętej w archikatedrze warszawskiej, a następnie w Belwederze wręczy najwyższe odznaczenia państwowe. Później w eskorcie szwadronu szwoleżerów uda się przed Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie na uroczystą odprawę wart, po czym spotka się z przedstawicielami korpusu dyplomatycznego. Po południu uda się do Białej Podlaskiej na lokalne uroczystości.

Rezygnacja z inicjatywy zapoczątkowanej przez prezydenta Komorowskiego ma wynikać z tego, że – jak powiedział Kolarski – „nie należy odnosić obchodów Święta Niepodległości do zwyczajów, które były wprowadzane w ostatnich latach”.

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84079 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]