Polacy ze wschodniej Ukrainy przylecą do Polski. W sumie… 147 osób

Aktualizacja: 2015-11-3 8:16 am

Między 15 a 30 listopada 147 Polaków z Mariupola i Donbasu trafi do Polski. Nad Wisłą czeka na nich półroczny okres aklimatyzacyjny.

W styczniu 2015 roku do Polski trafiła już pierwsza grupa Polaków ewakuowanych z Donbasu. Kilkadziesiąt osób z tego regionu znajdzie się także wśród Polaków, którzy wylądują na lotnisku pod Malborkiem w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Przygotowany dla nich program aklimatyzacyjny rozpocznie się 1 listopada.

Według MSZ, ewakuowani zostaną te osoby polskiego pochodzenia, których życie bądź zdrowie jest zagrożone wskutek trwających działań wojennych. Pod tym kątem urzędnicy mieli zweryfikować listę osób zainteresowanych przybyciem do Polski. Osoby ewakuowane otrzymywać będą pozwolenia na stałby pobyt.

Apel Polaków z Mariupola, proszących o schronienie w granicach Polski, odbił się w polskich mediach szerokim echem. Został sprowokowany debatą nad… obligatoryjnym przyjęciem islamskich imigrantów.

źródło: wpolityce.pl

mat

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84062 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]