Protestanci, żydzi i muzułmanie celebrowali w Zurychu wspólne nabożeństwo

Aktualizacja: 2015-11-7 9:53 am

W ramach zuryskiego Festiwalu Religii protestanci, żydzi i muzułmanie urządzili sobie wspólne nabożeństwo. O ich modlitwie bez cienia krytyki pisze portal szwajcarskiego episkopatu.

Jeszcze nigdy nie przeżyłam czegoś takiego w kościele, trzy religie celebrowały razem nabożeństwo – powiedziała w rozmowie z portalem kath.ch protestancka pastor, Ulrike Müller. Kobieta brała udział we wspólnym nabożeństwie chrześcijan, żydów i muzułmanów – przedstawicieli, jak sama to określała, „trzech religii abrahamowych”, które odbyło się w niedzielę 1. listopada w Zurychu w ramach Festiwalu Religii zainicjowanego przez Zuryski Instytut Dialogu Międzyreligijnego.

Nie chcemy zaciemniać różnić i wprowadzać jakiegoś miszmaszu – zapewnia protestantka i podkreśla: – Chcemy raczej dać się zaskoczyć różnicami między nami – dodaje. 

Jak referuje portal szwajcarskiego episkopatu katch.ch, podczas „nabożeństwa” śpiewano pieśni dotyczące miłości, zarówno bliźniego, jak i Boga.

Katch.ch cytuje następnie żydowskiego rabina i muzułmańskiego imama, którzy brali udział w „nabożeństwie”. Obaj przekonują, że ich religie są pełne miłości. Zwłaszcza islam ma promować sprawiedliwość i miłość, będąc po prostu niczym innym, jak „religią pokoju”, a w żadnej mierze nie religią walki.

Piszący o sprawie portal kath.ch całej sprawy w żaden sposób nie komentuje. Zamieszcza po prostu artykuł na temat „nabożeństwa” trzech religii na czołówce swojego niedzielnego wydania, opatrując go tytułem: „O Bogu i miłości: międzyreligijne nabożeństwo na Festiwalu Religii”. I choć katolicy nie brali w przedsięwzięciu udziału, to można mieć wrażenie, jakby… trochę żałowali.

Pach

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=84060 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]