Kukiz bez subwencji. Ale neomarksiści z partii RAZEM dostaną ogromne pieniądze z naszych podatków

Aktualizacja: 2015-10-27 11:00 am

Brak budżetowej subwencji dla Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz’15 nie jest zaskoczeniem. Startując jako KWW Paweł Kukiz wiedział z czym to się wiąże. Jego środowisko będzie musiało finansować swoją działalność z innych źródeł. W odmiennej sytuacji są partie Razem i KORWiN – otrzymają one wielomilionowe dotacje z naszych podatków. Z racji prezentowanych radykalnych poglądów obu formacji internauci oczekują podjęcia przez ich liderów decyzji licujących z deklaracjami.

Skrajnie lewicowa partia Razem żąda horrendalnych podatków dla osób najlepiej zarabiających. Zdaniem Zandberga i towarzyszy osoba bogacąca się i osiągająca najwyższy próg podatkowy powinna oddać państwu aż 75 proc. dochodów (w warunkach postulowanej progresji podatkowej najwyższą stawką opodatkowane byłby najwyższe dochody, dla kwot niższych obowiązywałyby nieco niższe progi).

W ciągu 4 lat kolejnej kadencji niekryjąca swoich komunizujących poglądów formacja otrzyma z pieniędzy każdego z nas aż 14 milionów złotych. Czy zapłacą od tego podatki zgodnie ze swoimi propozycjami? A może 75 proc. kwoty oddadzą na cele społeczne i zwalczanie nierówności społecznych? Internauci pytają o to formację na jej profilu facebookowym. Jak dotąd lewicowcy nie odpowiedzieli czy pozostaną w zgodzie ze swoimi deklaracjami, czy staną się kolejnym oportunistycznym środowiskiem zainteresowanym łatwym zyskiem z pieniędzy publicznych.

Z podobnymi, a nawet ostrzejszymi zarzutami spotyka się partia KORWiN. Janusz Korwin-Mikke od dekad głosi, że nie należy zmieniać „świń przy korycie” a koniecznym jest „likwidacja koryta”. Nie wiadomo, jak owo środowisko polityczne zareaguje na sytuację stojącą w jaskrawej sprzeczności z deklaracjami. Jeśli KORWiN przyjmie całą kwotę z pewnością wiarygodność formacji legnie w gruzach.

Budżetowych środków nie otrzyma Kukiz’15, gdyż subwencja jest kierowana tylko do partii a środowisko związane z muzykiem weszło do Sejmu jako niepartyjny Komitet Wyborczy Wyborców. Swego rodzaju zasiłek na przetrwanie poza parlamentem otrzymają postkomuniści ze Zjednoczonej Lewicy.

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-10-27)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83941 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]