Wielki Mufti Arabii Saudyjskiej wzywa do burzenia kościołów

Aktualizacja: 2015-10-20 10:01 pm

Wielki mufti Arabii Saudyjskiej ponowił apel o zburzenie wszystkich kościołów chrześcijańskich na Półwyspie Arabskim. Podkreślił on, że jest absolutnie konieczne. Wymaga bowiem tego islamskie prawo.

Z podobnym wnioskiem wystąpił on już w 2012 r. Teraz ponowił go w związku z wizytą delegacji z Kuwejtu, gdzie w ubiegłym miesiącu jeden z członków parlamentu przedstawił projekt prawa o burzeniu chrześcijańskich świątyń. Apel wielkiego muftiego nie odnosi się bowiem do Arabii Saudyjskiej. W tym kraju nie ma ani jednej chrześcijańskiej świątyni. Nieliczne kościoły istnieją natomiast w innych krajach Zatoki Perskiej i to właśnie o nich myślał wielki mufti.

Szejk Abdul Aziz bin Abdullah nie jest islamskim ekstremistą, lecz najwyższym autorytetem religijnym w Arabii Saudyjskiej, w której znajdują się główne miejsca kultu muzułmanów. Wielkim muftim jest z nominacji króla Arabii Saudyjskiej.

kb/ rv, catholic herald 

Za: Radio Watykańskie (19/03/2015)

 


 

Niemcy: gwałty, molestowanie seksualne i wymuszona prostytucja w obozach dla migrantów to codzienność

Jak pisze niemiecki dziennik „Die Welt”, sytuacja w ośrodkach dla cudzoziemców w Niemczech jest dla kobiet i dzieci nie tylko trudna ale wręcz niebezpieczna. Na porządku dziennym są gwałty, molestowanie seksualne czy wymuszona prostytucja.

Na przemoc fizyczną i seksualną narażone są zarówno kobiety, jak i dzieci. Mężczyźni traktują je bowiem jako łatwą zdobycz.

Najgorsza sytuacja ma panować w Hamburgu, gdzie w ośrodku dla azylantów w Postraße gnieździ się ponad 600 migrantów, w tym zaledwie 100 kobiet, w dużej części niepełnoletnich. 20 –letnia Afganka z tego ośrodka opowiadała dziennikowi, że bała się wyjść z pokoju. „Za każdym razem otaczali mnie mężczyźni. Przyciskali do ściany i dotykali w miejscach intymnych. Gdy kobieta jest sama i nie ma męża jest bezbronna” – powiedziała. Trafiła do specjalistycznego ośrodka, którego kierownik przytacza inne przykłady kobiet.

„Są bite i gwałcone. Także przez swoich mężów. Albo oddawane innym do użytku za opłatą. Zgłosiliśmy dziewięć przypadków gwałtu na policję. Pobyt w ośrodku dla uchodźców w przypadku wielu imigrantek przypomina wizytę studentki w więzieniu dla mężczyzn” – mówi Angelika Damm. Tylko we wrześniu do jednego z pięciu ośrodków pomocy dla kobiet w Hamburgu zgłosiło się oficjalnie 11 kobiet z 13 dzieci.

Z kolei w ośrodku w Bonn zwracano uwagę na przeludnione kwatery, a także te same pomieszczenia sanitarne dla kobiet i mężczyzn. Również takie, które nie są zamykane od środka. Powoduje to u kobiet lęki  i potęguje uczucie braku bezpieczeństwa. Podobnie jest także w Hesji, gdzie wiele imigrantek boi się poruszać po terenie zakwaterowania – nawet za dnia. Nie mogą ani karmić swoich dzieci piersią, ani zdjąć chust z głowy. Co więcej, strach udziela się również pracowniczkom lokalnych Urzędów ds. Migracji, które odwiedzają ośrodki. Imigranci napastują je i molestują.

Podobne odczucia mają również policjantki. We wrześniu młoda komisarz policji z Bochum, pochodząca z Grecji, wysłała do mediów list otwarty. Skarżyła się, że muzułmańscy imigranci ją napastują i obrażają. „Już małe dzieci plują na mnie na ulicy. Ci ludzie nie maja żadnego szacunku dla kobiet. I niemieckiego prawa. Odwracają się do mnie plecami i dzwonią na komisariat, prosząc o przysłanie radiowozu z funkcjonariuszami płci męskiej” – napisała.

Dodała, że jej zdaniem wielu policjantów nie czuje się już w Niemczech u siebie, a tym bardziej bezpiecznie.

„Niedawno tłum imigrantów pobił kilku moich kolegów. I to dotkliwie. Bali się sprawę nagłośnić, by nie zostać oskarżonym o brak tolerancji” – napisała.

„Die Welt” podkreśla, że nikt tak naprawdę nie ma kontroli nad tym co się dzieje w tych ośrodkach.

Welt.de / wpolityce.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (12 października 2015)

 


 

„Nawróćcie się lub gińcie. Kalifat jest tutaj” – islamiści grożą chrześcijanom w Szwecji

Mieszkający w Szwecji asyryjscy chrześcijanie otrzymują groźby od muzułmanów powiązanych z Państwem Islamskim. Na ulicach Göteborga pojawiły się hasła: „Nawróć się lub giń”.

Jak informuje szwedzki dziennik „Dagens Nyheter”, wspólnota asyryjskich chrześcijan z miasta Göteborg w południowo-zachodniej Szwecji jest dręczona przez nieznanych sprawców posługujących się symboliką i metodami charakterystycznymi dla tzw. Państwa Islamskiego. Sprawę bada lokalna policja, ale na razie bez rezultatu.

Na ścianach jednej z restauracji prowadzonej przez chrześcijanina znaleziono graffiti dżihadystów i hasła: „Nawróć się lub zginiesz” oraz „kalifat jest tutaj”. Takie same napisy pojawiły się również na sąsiedniej piekarni oraz pizzerii. Z kolei lokale nienależące do Asyryjczyków pozostały nietknięte.

Podobne symbole malowali członkowie ISIS na drzwiach chrześcijańskich domów w Mosulu, nim zostało ono zajęte przez dżihadystów. Osoby mieszkające w oznaczonych domach zostały później zmuszone do ich opuszczenia. Alternatywą było przejście na islam lub obciążenie specjalnym podatkiem.

Obecnie w Göteborgu żyje ok. 3 tys. chrześcijan należących do Asyryjskiego Kościóła Wschodu, jednej z najstarszych gałęzi chrześcijaństwa.

themuslimissue.wordpress.com / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (17 października 2015) – “„Nawróćcie się lub gińcie. Kalifat jest tutaj” – islamiści grożą chrześcijanom w Szwecji [+FOTO]”

 


 

Niemcy: coraz więcej ataków na chrześcijan w ośrodkach dla migrantów. Władze milczą

Wielu chrześcijańskich uchodźców w obozach w Niemczech jest atakowanych przez muzułmańskich migrantów. Przynieśli oni ze sobą do Europy nienawiść do chrześcijan, w jakiej byli wychowani w rodzinnych krajach – informuje niemiecka telewizja publiczna ARD.

Telewizja ARD poświęciła tej sprawie reportaż, w którym przedstawiono m.in. przypadek Sendi, kobiety z Północnego Iraku, która uciekła stamtąd przez ISIS. W czasie ucieczki musiała ukrywać swój krzyżyk, aby nikt nie wiedział, że jest chrześcijanką. W obozie dla migrantów w Niemczech okazało się, że nadal musi go ukrywać. Ze strony młodych muzułmanów przebywających z nią w obozie spotykały ją groźby i molestowanie seksualne. Ci sami mężczyźni względem innych muzułmanek zachowywali się poprawnie. Muzułmański imigrant z Afryki Północnej próbował ją zgwałcić. Ostatecznie kobieta znalazła schronienie w parafii Kościoła asyryjskiego w Niemczech.

Podobnych przypadków jest więcej – informują dziennikarze ARD. Doniesienia z wielu obozów dla migrantów mówią o atakach muzułmanów na chrześcijan i jazydów. Młody chrześcijanin z Erytrei cudem przeżył atak grupy uchodźców z Czeczenii, którzy zaatakowali w domu dla azylantów grupę chrześcijan. Dwóch z nich wyrzucili przez okno.

Przeczytaj także: Niemcy: gwałty, molestowanie seksualne i wymuszona prostytucja w obozach dla migrantów to codzienność

Władze niemieckie ukrywają informacje na ten temat z obawy przed wzrostem wrogiego nastawienia do migrantów w Niemczech. Wszystko tłumaczą trudnymi warunkami oraz kłopotami z adaptacją.

„Przemilczany jest natomiast motyw nienawiści do chrześcijan, który w rzeczywistości jest częstym powodem aktów przemocy, do których dochodzi w środowisku uchodźców islamskiego pochodzenia. Na ten fakt zwraca uwagę Centralna Rada Kościołów Wschodnich w Niemczech, skupiająca m.in. przedstawicieli Kościołów, których członkami są chrześcijanie z Iraku i Syrii” – pisze Andrzej Grajewski z „Gościa Niedzielnego”.

To nie pierwsze doniesienia na ten temat. W końcu września temat ten poruszyli dziennikarze “Die Welt”, którzy opisali piekło, jakie w obozach dla migrantów zgotowali chrześcijanom muzułmanie.

Niemcy: muzułmanie prześladują chrześcijan w obozach dla migrantów. „Biją nas i grożą śmiercią”

Gosc.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (19 października 2015)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83854 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]