Stany Zjednoczone zakażą kotletów schabowych, szynki i boczku w federalnych więzieniach

Aktualizacja: 2015-10-15 11:25 am

Federalne Biuro Więziennictwa zakazało serwowania produktów wieprzowych w 122 więzieniach w całym kraju – donosi „The Washington Post”. Zakaz obowiązuje od 1 października i dotyczy mięsa wieprzowego oraz wszelkich jego przetworów. Rzecznik Biura Edmond Ross tłumaczy, że zakaz był podyktowany względami praktycznymi.

Badania przeprowadzone w ostatnich latach wykazały, że wieprzowina jest  najmniej spożywana ze wszystkich mięs. Więźniowie po prostu nie lubią smaku wieprzowiny – tłumaczył Ross. Dodał, że zwłaszcza w ostatnich dwóch latach przybyło więźniów wegetarian i wegan. Inni zaś domagają się zastąpienia boczku indykiem.

Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny jest sceptyczna co do takich wyjaśnień. – Trudno mi uwierzyć w to, aby ankieterzy znaleźli większość jakiejkolwiek populacji mówiącej: „Nie, dziękuję. Nie chcę boczku” – drwi Dave Warner, rzecznik Rady.

Zakaz pochwalił szef islamskiej organizacji CAIR, Ibrahim Hooper. – To bardzo ułatwi rozlokowanie muzułmańskich więźniów. Mam tylko nadzieję, że zakaz nie jest oznaką rosnącej liczby muzułmanów w systemie penitencjarnym – powiedział muzułmanin.

Biuro więziennictwa poinformowało, że 206 tys. więźniów federalnych nadal będzie mogło kupować pakowane plastry boczku w więziennej kantynie.

Źródło: newsmax.com

AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83777 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]