Duda: „Nie” dla narzucania państwom uchodźców

Aktualizacja: 2015-09-9 8:22 am

“Nie zgadzam się z systemem kwotowym uchodźców narzucanym państwom Unii” – powiedział Andrzej Duda na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Andrzej Duda jako “błędną” nazwał politykę UE, która – jak się wyraził – “pokazuje, że każdy kto się tutaj dostanie, zostanie przyjęty niezależnie od przyczyn i będzie musiał być skierowany do jakiegoś kraju i będzie musiał otrzymać jakieś świadczenia“.

Na ile ta polityka w przypadku braku zapobiegania i zwalczania zjawiska przemytu ludzi doprowadziła do eskalacji emigracji? – pytał retorycznie prezydent.

Niebagatelna rzecz – Europa znajduje się w swoistym kole zamkniętym, bo jeżeli Europa przyjmie ten tzw. system kwotowy poprzez narzucenie go państwom Unii Europejskiej, z czym ja osobiście się nie zgadzam, bo uważam, że powinno to być realizowane w miarę możliwości i tego, jak państwa są w stanie pomóc – mówił Andrzej Duda.

Prezydent przypomniał, że Polska jak dotąd nie zawsze mogła liczyć na solidarność państw “starej” UE.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę, docierające informacje o tym, że właśnie zostaje zawarta umowa dotycząca budowy Nord Stream 2, zupełnie pomijającego polskie interesy w tym wszystkim, to należy sobie to pytanie o jedność w sposób bardzo poważny zadać – powiedział Duda. 

PAP/radiomaryja.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (09 wrzesnia 2015)

 


 

Ziobro: Nie dla obligatoryjnych kwot uchodźców! Muzułmanie zdestabilizują nasz kontynent

Polskie służby nie są w stanie wyłapać terrorystów spośród imigrantów – stwierdził Zbigniew Ziobro.

Jesteśmy zdecydowanie przeciwni, aby rząd zgadzał się na obligatoryjne kwoty przydziału uchodźców. Jesteśmy też przeciwni, aby w sposób nieprzemyślany zwiększać ilość uchodźców, którzy mieliby być przyjmowani na terenie kraju — oświadczył dziś Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej.

Oczekujemy od premier Ewy Kopacz odpowiedzialności i roztropności. Oczekujemy, że polski rząd będzie patrzył dalekowzrocznie na interesy polskich obywateli i będzie widział bardzo realne i konkretne zagrożenia związane z żądaniami, jakie wobec Polski artykułuje Berlin i inne bogate państwa Unii Europejskiej, które są współodpowiedzialne za to, co dzieje się w tej części świata” z której pochodzą uchodźcy – mówił Ziobro.

Zdaniem polityka ogromnym niebezpieczeństwem jest sprowadzanie do Polski wyznawców islamu.

Jesteśmy gotowi wspierać polskie państwo w zakresie szerokiej współpracy na rzecz przemyślanej strategii związanej z pomocą uchodźcom, którzy znajdą się na terenie bezpiecznych państw, ale jesteśmy przeciwni temu, aby stworzyć szeroką autostradę, która sprowadzi setki tysięcy, a w przyszłości miliony muzułmanów do krajów UE i do Polski. To oznacza pewną destabilizację naszego kontynentu – ocenił Ziobro.

Jego zdaniem niewiarygodne są zapewnienia, że służby będą kontrolować to, kto wjeżdża do naszego kraju.

Niech pani premier Kopacz udowodni, że polskie służby dysponują odpowiednimi narzędziami, które są w stanie tych terrorystów wyłowić, zidentyfikować i nie wpuścić na polski teren. Mogę powiedzieć, a nadzorowałem służby takie jak ABW, Polska nie jest w stanie tego zrobić. Żaden kraj UE nie jest w stanie tego precyzyjnie zrobić, nie mówiąc o tym, że może następować radykalizacja ludzi, którzy nie przejawiają takich inklinacji – tłumaczył były minister sprawiedliwości.

PAP/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (09 wrzesnia 2015)

 


 

Juncker: Polacy też byli kiedyś uchodźcami. Trzeba obowiązkowo przyjąć 160 tys. migrantów

“Każdy był kiedyś uchodźcą” – stwierdził szef Komisji Europejskiej

Jean-Claude Juncker przypomniał, że w historii wszyscy w Europie uciekali kiedyś przed “prześladowaniami religijnymi i politycznymi”. Podał przykłady wojen religijnych, reżimów totalitarnych, wojny domowej w Hiszpanii, praskiej wiosny. Szef KE wspomniał m.in. o Polakach.

20 mln potomków Polaków mieszka poza Polską w wyniku emigracji politycznej i ekonomicznej, po wysiedleniach, przesiedleniach podczas bolesnej historii Polski – powiedział Juncker.

Zdaniem eurokraty, przyjęcie współczesnych uciekinierów jest naszym obowiązkiem.

Musimy obowiązkowo rozlokować dodatkowe 120 tys. uchodźców z tych, którzy przybyli do Europy, a w sumie, łącznie z propozycją KE z maja, 160 tys. uchodźców. Tymi osobami Europejczycy muszą się zająć. Musimy ich przyjąć z otwartymi ramionami. Musimy dać się temu porwać, działać ramię w ramię. Mówimy o istotach ludzkich, a nie liczbach – tłumaczył Juncker.

tvn24.pl/KRESY.PL

Za: Kresy.pl (09 wrzesnia 2015)

 


 

Politycy kłamią w sprawie emigrantów. Będzie ich w Polsce znacznie więcej

Nieco ponad 80 procent Syryjczyków starających się o azyl w Polsce to mężczyźni. Mężczyźni stanowią też większość wśród imigrantów docierających do Grecji i Włoch. A na mocy obowiązującej w Unii Europejskiej dyrektywy każdy azylant może sprowadzić dodatkowo swoją rodzinę. Średnio, korzysta z tego sześć osób.

Według Komisji Europejskiej, Polska „powinna” przyjąć ponad 11,5 tysiąca imigrantów. A to – o czym eurokraci oczywiście milczą – oznacza, że faktyczna liczba imigrantów, którzy mieliby zamieszkać w Polsce, może sięgnąć 80 tysięcy.

Zgodnie z dyrektywą z 2003 roku, osoby przebywające na terenie Unii Europejskiej legalnie mają prawo do połączenia się z rodziną. Z tego prawa skorzystać może małżonek i dzieci, w pewnych warunkach także dorośli rodzice imigranta, niepoślubiony partner bądź partnerka i dorosłe dzieci. W ten sposób Unia – oczywiście – chce się troszczyć o życie rodzinne.

Rzeczniczka Komisji Europejskiej, Natasha Bertaud, zapowiedziała już, że państwa członkowskie nie będą miały w kwestii przyjmowania imigrantów nic do powiedzenia. Eurokraci zamierzają stworzyć specjalny system rozdzielania uchodźców. Obowiązkowej puli – według obecnych założeń – państwo będzie mogło uniknąć przekazując środki na specjalny fundusz.

źródło: RMF, Onet.pl

mat

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-09-09)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83246 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]