Kościół w Belgii oficjalnie wspiera… skrajną lewicę

Aktualizacja: 2015-08-26 12:45 pm

Kościół Katolicki w Belgii od dekad uchodzi za forpocztę modernizmu. Obecnie wspiera… skrajną lewicę i projekt masowego przyjmowania muzułmańskich imigrantów. W tym celu udostępnił Narodową Bazylikę Najświętszego Serca w Brukseli. W świątyni swoje poglądy prezentowała m.in. Anastasia Gkara z Syrizy i Aleida Guevara – córka zbrodniarza, Ernesto „Che” Guevary.

Belgijscy progresiści w sprawach społecznych wspierają… skrajna lewicę. 11 czerwca w Narodowej Bazylice Najświętszego Serca (!) odbył się część artystyczna mityngu skrajnej lewicy pt. „Szczyt Ludów”. W świątyni obecne było m.in. całe kierownictwo Partii Pracujących Belgii, antykatolickiego ugrupowania o charakterze komunistycznym. „Homilię” wygłosiła Anastasia Gkara z greckiej Syrizy.

W obradach udział wzięli m.in. Aleida Guevara (córka „Che” Guevary), Abel Prieto Jiménez (kubańsku polityk, pisarz, doradca prezydenta), Laura Morales (reprezentująca Insurgencia Comunista). Jak chwalą się organizatorzy, łącznie w imprezie udział wzięli przedstawiciele lewicowych organizacji z 42 krajów świata.

Obecnie Kościół belgijski przyłącza się do akcji promującej przyjmowanie islamskich imigrantów. Rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu, ks. Tommy Scholtes, oficjalnie zaapelował do właścicieli nieruchomości, by… przyjmowali muzułmanów pobierając jedynie symboliczne opłaty.

 „Chciałoby się widzieć belgijski episkopat, tak samo zaangażowany na rzecz pomocy biednym w Belgii (są bardzo liczni) lub w przeciwstawianiu się prawu umożliwiającemu eutanazję dzieci czy też wynaturzaniu małżeństwa” – podsumowuje katolicki publicysta, Pierre-Alain Depauw.

FLC

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-26)

 


 

Belgia: biskupi wzywają do przyjęcia uchodźców

Episkopat Belgii przyłączył się do apelu o pomoc dla uchodźców, a konkretnie o udzielanie im schronienia w domach prywatnych. Apel ten wystosował belgijski oddział Caritas Internationalis. Ma to wesprzeć działania tej organizacji, która aktywnie przygotowuje azylantom miejsca zakwaterowania i wspiera ich wszelką pomocą administracyjną. Jednak jak do tej pory wszystkie udostępnione w tym celu obiekty nie są w stanie pomieścić ogromnej liczby przybywających. Belgia zmaga się bowiem z rosnącą falą podań o udzielenie azylu.

„Wielu ludzi do nas dzwoni, a my chcemy im pomóc. Jesteśmy zadowoleni z licznych przejawów solidarności i mamy nadzieję, że pomogą nam one zapewnić dodatkowe miejsca, by sprostać kolejnym prośbom. To bardzo konkretny sposób pomocy tym ludziom, gwarantujący im prawo do azylu i ochrony w Belgii” – uważa François Cornet, dyrektor lokalnego oddziału Caritas Internationalis.

Wspierając tę inicjatywę, belgijscy biskupi skierowali apel do wspólnot parafialnych i wszystkich wiernych w kraju, by konkretnie odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka i otworzyć drzwi tym, którzy potrzebują ochrony ze strony państwa.

Udostępniane uchodźcom mieszkania musi być oczywiście zgodne wymogami prawa. Lokale powinny być w dobrym stanie technicznym, nadawać się do zamieszkania, posiadać toaletę i kuchnię. Będą one wykorzystane przez 6 miesięcy. Caritas ze swej strony zapewni w tym czasie uchodźcom konieczną pomoc finansową.

lg/ rv

Za: Radio Watykańskie (25/08/2015)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83134 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]