Zamknąć zewnętrzne granice strefy Schengen. Czeski wicepremier chce powstrzymać falę migrantów

Aktualizacja: 2015-08-26 12:16 pm

Andrej Babisz, czeski wicepremier i minister finansów, wezwał do zamknięcia zewnętrznych granice strefy Schengen, by chronić ją przed napływem migrantów. Polityk namawia Unię Europejską do powiedzenia „stop” fali migrantów napływającej do jej bram.

„Jeśli popatrzycie na mapę, Schengen ma szczególny kształt. Jest tam osamotniona Grecja, a dalszą granicą są Węgry. Istnieje pytanie, czy macedońska lub bułgarska armia nie potrzebuje od NATO pomocy” – powiedział Babisz dziennikarzom w Pradze.

W opinii czeskiego wicepremier  UE powinna zwrócić się do krajów, z których przybywają migranci z jasnym przekazem: nie możemy was przyjąć! „Musi powiedzieć: nie możecie do nas przyjeżdżać, byście byli bezrobotni i od razu pobierali zasiłki społeczne” – powiedział Babisz, postulując równocześnie utworzenie obozu dla uchodźców, gdzie miałaby się dokonywać ich selekcja.

„Rozdzielać ich na tych, którzy rzeczywiście potrzebują pomocy, głównie matki z dziećmi, i na uchodźców ekonomicznych” – zaznaczył wicepremier.

Źródło: gość.pl

luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83132 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]