Brytyjski analfabetyzm. Anglosaski system nauki się nie sprawdza?

Aktualizacja: 2015-08-19 9:00 am

Aż jedna czwarta dzieci z angielskiego miasta Birmingham kończąc szkołę podstawową nie jest w stanie poprawnie czytać, pisać i liczyć. Jakie Brytyjczycy mają remedium na analfabetyzm? Chcą w szkołach wolontariuszy!

„Najnowsze rządowe dane pokazują, że w grupie 15 tys. jedenastolatków, którzy w 2014 roku opuścili szkoły podstawowe, co czwarte dziecko nie reprezentowało właściwego poziomu umiejętności w czytaniu, pisaniu i liczeniu” – informuje portal bham.pl.

Spośród 3,5 tysiąca uczniów, którzy nie uzyskali odpowiednich ocen z powyższych umiejętności, aż 900 rozpoczęło naukę w szkołach drugiego stopnia z umiejętnościami na poziomie dzieci siedmioletnich lub nawet młodszych.

Miejscowe media wraz z fundacjami rozpoczęły poszukiwanie wolontariuszy, mających na celu pomagać dzieciom w nauce czytania, pisania i liczenia. Już teraz w ponad trzystu szkołach w Birmingham pracuje stu wolontariuszy.

Źródło: bham.pl

KRaj

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=83016 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]