Były szef kancelarii prezydenta: Krzyż przed Pałacem wielokrotnie profanowano

Aktualizacja: 2015-08-14 9:36 am

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Jacek Michałowski, były szef kancelarii Bronisława Komorowskiego, przypomniał okoliczności w jakich doszło do przeniesienia krzyża smoleńskiego. Odniósł się także do roli jaką odegrały w tej sprawie media.

„Widziałem zdumiewające sceny, kiedy fotoreporterzy szarpali płotek, który był wokół krzyża, aby go rozwalić i potem mieć lepsze zdjęcia. Trzeba było udramatyzować sytuację” – opowiada Michałowski.

Jak podkreśla były współpracownik prezydenta „ludzie mają prawo zbierać się i modlić, gdzie chcą. O to walczyliśmy z komuną”.

Mnie się mogą egzorcyzmy nie podobać. Ale w tej pierwszej fazie dochodziło wielokrotnie do profanacji krzyża, i to z jednej i z drugiej strony. Zarówno tych, którzy żądali pozostawienia go przed pałacem, jak i tych, którzy przychodzili naśmiewać się ze zwolenników krzyża. Jego przeniesienie było absolutnie potrzebne – uważa Michałowski.

Pytany o kontrowersje wokól Mszy Świętej za byłego pryncycpała, Michałowski odpowiedział: „To bardzo przykre, tyle mogę powiedzieć, nie chcę nakręcać spirali oskarżeń”. Zaznaczył, że „nie jest wrogiem Kościoła, przeciwnie, czuje się częścią Kościoła”. – Błądzenie ludzi jest czymś naturalnym – i hierarchowie mogą się mylić – twierdzi Michałowski.

Źródło: wyborcza.pl

luk

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82918 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]