Rodzinny dom Hitlera niszczeje – władze boją się neonazistów. Co zrobić z takim “zabytkiem”?

Aktualizacja: 2015-08-13 9:26 am

Jak donosi “Frankfurter Allgemeine Zeitung” dom w austriackim Braunau, w którym urodził się Adolf Hitler, stoi od czterech lat pusty i niszczeje. Władze nie mają pomysłu co z obiektem zrobić, a boją się by nie przejeli go neonaziści.

Przed budynkiem znajduje się kamień pamiątkowy z napisem “Za pokój, wolność i demokrację. Nigdy więcej faszyzmu. Miliony ofiar ostrzegają”.

Podejmowane przez władze próby przekształcenia go w miejsce przypominające o hitlerowskich zbrodniach jak dotąd kończyły się klapą. Umowa – przeforsowana przez wałścicieli – zakazuje wykorzystywania obiektu jako miejsca historycznego.

Budynek, po zakończeniu wojny dawni właściciele odkupili nieruchomość, a następnie wynajęli je austriackiemu MSW, które przekazało budynek miastu Braunau. Wykorzystywano go jako budynek mieszkalny, siedziba banku, gospoda, a ostatnio – do 2011 r. – jako warsztat dla osób niepełnosprawnych.

Największe obawy odczuwają jednak włdze przed uczynieniem z obiektu mekki neonazistów, choć nawet urodzony w nim przywódca III Rzeszy nie przywiązywał do miejsca specjalnej uwagi.

Źródło: rmf24.pl

luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82910 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]