Ewa Kopacz uczulona na prawdę. Jej zdaniem mówienie o głodujących dzieciach służy Rosji

Aktualizacja: 2015-08-13 9:26 am

Premier Ewa Kopacz kontynuuje swoje wycieczki po kraju w ramach akcji „kolej na Ewę”. Polityk nie rezygnuje także z zaskakiwania Polaków. W środę w wielkopolskim Krotoszynie prezes Rady Ministrów stwierdziła, że mówienie o głodujących w Polsce dzieciach służy… rosyjskiej propagandzie.

Temat głodujących dzieci przywrócił ostatnio do polskiej debaty publicznej Andrzej Duda. Prezydent w orędziu inaugurującym swoją kadencję został za to „wybuczany” przez polityków Platformy Obywatelskiej. Ich irytacja jak widać nie opadła, a „buczenie” nie uwolniło ich od złych emocji. W środę premier Ewa Kopacz kontynuowała walkę z różnymi danymi statystycznymi mówiącymi o co najmniej półmilionowej grupie niedożywionych najmłodszych Polaków.

Jako, że wyborców Platformy jest coraz mniej, na spotkaniu w Krotoszynie pojawili się także zwolennicy PiS. Ewa Kopacz postanowiła odpowiedzieć na zarzuty partii Jarosława Kaczyńskiego, dotyczące fatalnej sytuacji kraju. – Dość kłamstw tych, którzy mówią, że Polska jest w ruinie, że Polska powiatowa się zwija, że dzieci w Polsce głodują – grzmiała przewodnicząca partii rządzącej.

Dzisiaj kiedy ktoś mówi o tym, że w Polsce dzieci głodują, to dają argument naszym niekoniecznie przyjaciół, którzy dzisiaj w tej rosyjskiej propagandzie wykorzystują to przeciw Polsce [składnia oryginalna] – powiedziała premier Ewa Kopacz.

Tymczasem według badań Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce żyje ponad 700 tys. dzieci, których elementarne potrzeby nie są zaspokajane. Z tych samych danych wynika, że niemal pół miliona młodych Polaków nie dojada. Dzieci i młodzież stanowią około 30 proc. ogólnej liczby osób skrajnie ubogich. Spośród 8,9 miliona osób w wieku do 24 lat w biedzie lub niedostatku żyje 1,4 miliona. Z powodu biedy 530 tysięcy dzieci nie chodzi do lekarzy specjalistów, a blisko 600 tysięcy nie ma zapewnionej opieki dentystycznej.

Źródło: tvn24.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2015-08-13)

 


 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82907 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]