USA: dwa zamachy bombowe. Ucierpiała świątynia katolicka

Aktualizacja: 2015-08-3 9:03 am

Do dwóch wybuchów, które na szczęście nie spowodowały strat w ludziach doszło wczoraj w kościele katolickim pw. Świętego Krzyża i w domu modlitwy należącym wspólnoty baptystów w Las Cruces, w stanie Nowy Meksyk w USA.

Do wybuchu, które miały miejsce w odstępie 20 minut doszło na zewnątrz obydwu budynków, które dzieli kilka kilometrów. Nikt nie został ranny, ale niezwłocznie konieczne są remonty.

Te terrorystyczne działania stanowczo potępiła gubernator stanu Nowy Meksyk, Susana Martinez, stwierdzając, że „tylko tchórz umieszcza urządzenie wybuchowe w miejscu pokoju i kultu”. Biskup tamtejszej diecezji, Oscar Cantú zachęcił wiernych, by nie dali się zastraszyć, okazywali swoją solidarność i nadal uczestniczyli we Mszy św.

Źródło: KAI

luk

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82673 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]