Rosja: Zakaz reklamowania prostytucji?

Aktualizacja: 2015-07-21 1:25 pm

Wiceprzewodniczący Dumy i wpływowy polityk putinowskiego ugrupowania Jedna Rosja Sergiej Żelezniak poinformował w piątek 10 lipca, że podczas jesiennej sesji niższa izba parlamentu Federacji Rosyjskiej podejmie działania prowadzące do uchwalenia ustawy zakazującej reklamowania usług seksualnych w środkach masowego przekazu.

W wywiadzie dla dziennika „Izwiestia” polityk zaznaczył, iż głównym celem pomysłodawców nowych uregulowań będzie wyeliminowanie z prasy drukowanej oraz stacji telewizyjnych reklam anonsów towarzyskich, klubów erotycznych, salonów masażu, saun i innych miejsc, które mogłyby służyć pośredniemu lub bezpośredniemu stręczeniu do prostytucji. Za złamanie zakazu przewidywane będą kary więzienia lub bardzo wysokiej grzywny. Na mocy ustawy Dumy odpowiednie zapisy chroniące przed reklamowaniem w mediach usług seksualnych zostaną umieszczone zarówno w Kodeksie Karnym, jak i ustawodawstwie dotyczącym działalności publicznych i prywatnych środków masowego przekazu.

Akcja parlamentarzystów zbiegła się z niedawnym aresztowaniem w Moskwie wydawcy i redaktora naczelnego czasopisma „Flirt”, zamieszczającego reklamy klubów erotycznych w stolicy Rosji i anonse towarzyskie oraz prowadzącego portal internetowy o tej samej nazwie, pośredniczący w świadczeniu płatnych usług seksualnych.Wraz z redaktorem pisma zatrzymano jego 37 współpracowników.

Łukasz Kobeszko

Źródło: interfax.ru, izvestia.ru

Za: Baza Dokumentów Papieskich (10 lipca 2015)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82560 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]