W zamówieniach publicznych dominuje obcy kapitał

Aktualizacja: 2015-07-9 12:39 pm

Kapitał zagraniczny dominuje w strukturze zamówień publicznych w Polsce – wynika z informacji Urzędu Zamówień Publicznych za ubiegły rok.

Obce firmy, w ramach zamówień publicznych, realizują w naszym kraju 11 razy więcej zamówień niż polskie firmy w krajach UE – podkreśla poseł Jerzy Szmit z sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Oznacza to, że więcej pieniędzy wypływa z kraju niż przypływa – dodał polityk.

Statystyki te nie uwzględniają firm zagranicznych, które w Polsce potworzyły spółki „córki”. Gdyby statystyki to uwzględniły okazałoby się, że znacznie więcej spółek z obcym kapitałem przejmuje inwestycje m.in. infrastrukturalne.

Parlamentarzyści PiS-u będą dziś w Sejmie pytać premier Ewę Kopacz w tej sprawie. Chcą też wiedzieć, dlaczego rząd PO PSL nie przygotował nowej ustawy o zamówieniach publicznych, która zawierałaby dyrektywy PE i RE, korzystne dla polskich przedsiębiorców.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=82415 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]